TÜRK BAYRAĞI VE TEKBİRLERDEN RAHATSIZ OLDULAR

Turgay Güler’in sunduğu Gazeteci Ahmet Kekeç ve Hasan Öztürk’ün yorumlarıyla eşlik ettiği ‘En Sıradışı’ programının gündeminde Yüksekova’nın teröristlerden temizlenmesinin ardından Mehmetçiklerin bölgede hep bir ağızdan şiir söylerken yayınlanan görüntüye verilen tepkiler vardı. Programda, söz konusu görüntüye ‘Militarizm’ yakıştırması yapanlar sert dille eleştirildi.

Ülke TV’nin sevilen programı En Sıradışı’nın dün yayınlanan bölümünde sol kesimin Milliyetçilik ruhundan uzak tavırları masaya yatırıldı. Hakkari’nin Yüksekova ilçesinin teröristlerden tamamen temizlenmesinin ardından askerlerin Türk bayrağı altında şiir okurken yayınlanan görüntülerinin sosyal medyada tepkiye neden olması Ahmet Kekeç’i sinirlendirdi. Önceki akşam Prof. Dr. Mehmet Çelik’i de gözyaşlarına boğan görüntüyü, ‘Militarizm’ olarak adlandıranlara tepkisiz kalmayan Kekeç, “Görüntülerdeki özel harekatçıya, tekbirlere, bayrak görüntüsüne Militarizm diyor soytarılar. Militarizm şudur; halkın seçtiği iktidarı devirip, darağacına göndermek ve halka içi rahat bir şekilde işkence etmektir. Buna devrim deyip , bu güzel görüntülere Militarizm diyorlar”  dedi. Hasan Öztürk ise çatışma bölgelerinde görev alan askerlerin Çanakkale ruhu taşıdıklarının altını çizerek asıl Militarizmin Şemdinli’de dağa çıkıp PKK’lıları kucaklamak olduğunu söyledi.

Başarılı gazetecilerin yorumlarıyla gündemin değerlendirildiği En Sıradışı Salı ve Perşembe akşamları saat 22:00’de Ülke TV ekranlarında.