TURGAY GÜLER’DEN AYDIN DOĞAN’A ÇAĞRI…

Turgay Güler sunuculuğunu yaptığı En Sıradışı programında Aydın Doğan’a çağrıda bulundu. Güler, teröre destek verdiğini düşündüğü Doğan’ı stüdyoya davet ederek,  “yüreğin varsa gel, konuşalım” dedi.

 Ülke TV’de ekranlara gelen En Sıradışı’nın dün akşamki konukları Ülke TV Genel Yayın Yönetmeni Hasan Öztürk, Siyasetçi Savcı Sayan, Gazeteci Yusuf Ziya Cömert ve Ahmet Kekeç oldu. Teröre destek veren kesimin konuşulduğu programda, Cumhuriyet Gazetesi’nin resmi Twitter hesabında paylaştığı ‘PKK’den CHP’ye Erken Seçim Teklifi’ başlıklı haberine geniş yer verildi. Haberle alenen teröre destek verildiğini belirten Güler, CHP seçmenine seslenerek , “Ey bu ülkenin Atatürkçüleri, sosyalistleri, laikçileri, Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar olan Cumhuriyet paçavrasının bu halini görünce ne hissediyorsunuz? CHP’ye oy vermeyin demiyorum ama bu durumu izah edin.” dedi. Yusuf Ziya Cömert ise söz konusu haberi , “Vekil sayısı nedeniyle erken seçim teklifinin gerçekleşmesi mümkün değil. Bunun bir zemini yok. Zaten amaç bu tarz haberlerle PKK’yı normalleştirip, siyasi parti sıralamasına koymaktır.” şeklinde değerlendirdi.

Turgay Güler, ayrıca  teröristlerin ele başı olan Bese Hozat’ın CHP’ye çağrıda bulunduğu yazısını okuyarak, Kılıçdaroğlu’na, “PKK’nın ele başı senin partine çağrıda bulunuyor. Senin partin PKK ile kol kola, biri bunu lütfen izah etsin.” dedi.

Teröre açıkça destek verenlerden bir diğerinin de Aydın Doğan medyası olduğunu vurgulayan Güler, Doğan’a çağrıda bulunarak , “Bu stüdyonun kapıları sana her zaman açık, eğer ‘Ben milliyim’ diyebiliyorsan, biraz olsun yüreğin varsa bunu kanıtla. Eğer kanıtlarsan şerefimle söylüyorum ki, kendimi Taksim’de asarım. Sahip olduğun medya organlarının niçin teröre destek verdiğini bize açıkla.” ifadelerinde bulundu. Güler sözlerine, “İster komünist ol, ister ateist… başımın üstünde yerin var. Ama teröre destek verme, gel millilik paydasında birleşelim.” Şeklinde devam etti.

Gündemin sıcak başlıklarının değerlendirildiği En Sıradışı her Salı ve Perşembe saat 22:00’de Ülke TV ekranlarında…