TURGAY GÜLER: DOĞAN MEDYA PKK’YA AÇIKÇA DESTEK VERİYOR

Turgay Güler sunuculuğunu yaptığı En Sıradışı programında Doğan Medyanın YPG ile ilgili haberlerini değerlendirdi. Güler, Doğan Holding’e bağlı medya organlarının habercilik anlayışını eleştirerek, teröre alenen destek verdiklerini iddia etti.  

 Ülke TV’nin ilgiyle takip edilen En Sıradışı programının dün yayınlanan bölümüne Ülke TV Genel Yayın Yönetmeni Hasan Öztürk, Siyasetçi Savcı Sayan, Gazeteci Ahmet Kekeç ve Yusuf Ziya Cömert konuk oldu. Gündemdeki konuların değerlendirildiği programda, Aydın Doğan’a ait Hürriyet gazetesinin YPG hakkındaki manşeti de masaya yatırıldı. Gazetenin birinci sayfasında yer alan, ‘YPG Batı ile beraber IŞİD ile mücadele ediyor.’ başlıklı haberi karşısında tepkisiz kalamayan Turgay Güler, “Hürriyet gazetesi, Batı’nın Türkiye’ye oynadığı oyuna çanak tutuyor. Bu haberle YPG, IŞİD ile mücadele ediyormuş gibi gösteriliyor. Siz hiç IŞİD’in bir kere olsun YPG’ye saldırdığını gördünüz mü? Göremezsiniz.” ifadelerini kullandı. Doğan medyanın ‘Türkiye ÖSO ittifakı IŞİD ile mücadelede başarısız.’ algısını oluşturmayı amaçladığını söyleyen Güler, konuşmasına, “Doğan Medya ve HDP, Batı ile birlikte Türkiye’nin IŞİD ile mücadelesini baltalıyor. Buradan sesleniyorum; Aydın Doğan PKK’ya, YPG’ye ve teröre açıkça destek oluyor. İngilizlerin Batı’nın oyununa ortak oluyor.” şeklinde konuştu.

Turgay Güler, geçtiğimiz günlerde yaşanan  HDP’li vekillerin  dokunulmazlık kararına tepki amaçlı olarak Meclis’ten PKK marşını söyleyerek çıkmaları olayında, Hürriyet gazetesinin, ‘Salonu gerilla marşı ile terk ettiler.’ ifadesini kullanmasına da çok sert tepki gösterdi. “Bu ifadeler şurama oturuyor. Söylemeden olmuyor. Ben sizin yaptığınız haberciliğe tüküreyim. Bu vatana ihanettir. Teröriste, terörist diyemiyorlar, gerilla diyerek kutsuyorlar.” diyen Güler, Aydın Doğan’a dava açması çağrısında da bulundu.

Gündemin alanında uzman yorumcularla değerlendirildiği En Sıradışı her Salı ve Perşembe akşamları saat 22:00’de Ülke TV’de ekranlara geliyor.