The 100 – Yüz Dizisi 59. Bölüm İzle (5. Sezon 1. Bölüm)

The 100 – Yüz Dizisi 59. Bölüm İzle (5. Sezon 1. Bölüm)

29 Ocak 2020 Çarşamba

YÜZ İZLEYİCİLERİNİ BEŞİNCİ SEZONDA NELER BEKLİYOR?

Ülke TV’de yayınlanan yabancı dizi The 100 29 Ocak Çarşamba günü yayınlanan 59. bölümüyle izle7.com’da. Beşinci sezonuyla ekrana gelen Yüz’de bugün Praimfaya’nın yol açtığı yıkımın ardından, Dünya’da yaşanabilecek tek toprak parçası için yeni bir savaş başlar. Clarke ıssız bir yere hapis olurken, Bellamy ve arkadaşları herkesin terk ettiği uzay istasyonunda mahsur kalır.

5. Sezon 1. Bölüm /59. Bölüm

Clarke gözlerini açtığında hiç kimsenin olmadığı bir yerde bulur. Yiyecek ve suyun olmadığı ıssız yerde çıkış yeri arayan Clarke, ilk defa kendisini bu kadar umutsuz hisseder. Clarke, çölde karşısına çıkan bir kuşun verdiği işaretle yeni bir yer keşfeder. Clarke’ın bulduğu yerde genç bir kız çıkar karşısına. Clarke annesi ve arkadaşlarından uzak yerde Medi ile altı yıl yaşar. Eski bir telsizle her gün annesi ve Bellamy’e mesaj gönderen Clarke sevdiklerine ulaşabilecek mi?

***

BİR KIYAMET SONRASI DRAMASI ‘YÜZ’

Kass Morgan’ın aynı isimli kitap serisinden uyarlanan The 100-Yüz, bir kıyamet sonrası draması 25 Kasım’da itibaren her gün Ülke TV’de… Bir nükleer savaş dünyayı yok ettikten 97 yıl sonra, insanlıktan kalan tek örnekleri barındıran uzay gemisi, 100 genci dünyayı tekrar insanlarla doldurmak için geri gönderir.

97 yıl önce nükleer Armageddon Dünya’nın büyük bir kısmını yok etmiş, birçok medeniyeti çökertmiştir. Kaynakları tükenme noktasına gelen 12 grup, bir araya gelip tekrar hayatta kalmanın yollarını aramaya başlarlar. Çözüm olarak elbette ki Dünya’ya dönmek akıllarına gelir fakat Dünya’nın halen yaşanabilir olup olmadığını bilemezler. Bunu test etmek için de 100 genç insanı Dünya’ya gönderirler. Kimi uzayla bağını koparmak isteyen, kimi hükümetinin verdiği görevi yerine getirmek isteyen bu gençler arasında daha gelir gelmez gruplaşmalar, lider olma çabaları, sürtüşmeler başlar. Fakat onların aralarındaki bu farklılıkları aşmaları, bir yığın bilinmezlik ve tehlikeyle dolu olan yeryüzünde hayatta kalmaları için iş birliği yapmaları gerekir.

Yüz gencin hayatta kalmak, farklılıklara alışmak için verdiği kıyasıya mücadele The 100 – Yüz her gün 19:00’da Ülke TV’de…

Künye:
Orijinal İsmi: The 100
Tür: Bilim Kurgu, Macera
Yönetmen: Bharat Nalluri
Senarist: Jason Rothenberg
Yapımı: 2013 ABD
Oyuncular: Eliza Taylor, Paige Turco, Bob Morley, Marie Avgeropoulos, Lindsey Morgan, Richard Harmon, Paige Turco, Henry Ian Cusick, Christopher Larkin