“SOYKIRIM KARARI, BİR AMAÇ DOĞRULTUSUNDA KURGULANDI”

Turgay Güler’in sunduğu En Sıradışı’nda Almanya’nın soykırım kararı konuşuldu. Kararı eleştiren konuklardan Ahmet Kekeç, “Kararın kurgulanmış olduğu açıkça ortada. Burada amaçlanan bir plan var.” iddiasında bulundu.

 Ülke TV’de ekranlara gelen En Sıradışı programının dün yayınlanan bölümündeki konukları Ülke TV Genel Yayın Yönetmeni Hasan Öztürk, Gazeteci Yusuf Ziya Cömert, Ahmet Kekeç ve Salih Tuna oldu. Programda  Almanya Parlamentosu’nun 1915 yılında Osmanlı  Devleti tarafından uygulanan Ermeni Tehciri’ni, soykırım olarak nitelendiren tasarıyı kabul etmesi değerlendirildi. Söz konusu karara sert tepkilerin verildiği programda Salih Tuna, “Her hangi bir ülkenin böyle karar alma hakkı yok. Kendi ülkesiyle hiç alakalı olmayan bir konuda karar alınması son derece mantıksız. Açıkça söylüyorum ki Ermeniler Almanya’nın umrunda değil. Bu siyasi karardır.” açıklamasında bulundu.

Kararı siyasi baskı olarak adlandıran Ahmet Kekeç ise, 1915 Ermeni Tehciri’nin soykırım tanımına uymadığını belirterek, “Verilen kararın kurgulanmış olduğu ortada. Burada amaçlanan plan var. Almanya bu olayı siyasi karar olarak Demokles’in kılıcı gibi Türkiye üzerinde tutacak.” dedi. Kekeç tepkisini, “1960’lara kadar Ermeni Tehciri hiçbir ülkede söz konusu olmamıştı. Ancak 60’lardan sonra başta Fransa olmak üzere Ermeni edebiyatı yapmaya başladı. Bugün tepki verenler olayın yaşandığı dönemde, çıkarları doğrultusunda sesini çıkarmadı.” sözleriyle sürdürdü.

En Sıradışı her Salı ve Perşembe akşamı saat 22:00’de canlı yayınla izleyici karşısına çıkıyor.