“SAVCILAR, DERHAL CHP İÇİN GEREĞİNİ YAPMALIDIR”

Turgay Güler’in sunduğu En Sıradışı programının dün yayınlanan bölümünde CHP Grup Toplantısı’nda partililerin Cumhurbaşkanı ve AK Parti seçmenine yönelik hakarette bulunmaları sert dille eleştirildi. Yaşananlar karşısında sinirlerine hakim olamayan program konuğu Savcı Sayan, savcıların bir an önce harekete geçmesi çağrısında bulunarak, CHP’nin Türk milletinden özür dilemesi gerektiğini söyledi.

 Ülke TV’de ekranlara gelen En Sıradışı’na dün akşam Ülke TV Genel Yayın Yönetmeni Hasan Öztürk, Siyasetçi Savcı Sayan, Gazeteci Ahmet Kekeç ve Yusuf Ziya Cömert konuk oldu. Sıcak gelişmelerin konuşulduğu programda, CHP Grup Toplantısı’nda yaşanan AK Partililerin aleyhine slogan atılması olayı masaya yatırıldı. Programa canlı yayınla bağlanan Savcı Sayan, söz konusu olayın konuşmaya dahi değmeyeceğini ifade ederek, “Kılıçdaroğlu’nun bütün küfürlerini, ona alkış tutanlara misliyle iade ediyorum. Burada Cumhurbaşkanına ve Türk milletine hakaret var. Kılıçdaroğlu halkı savaşa sürüklemeyi amaçlıyor. Mezhepçilik yapıyor. Kanla besleniyor.” dedi. Sözlerine, “Ağza alınmayacak küfürlere, ‘partimizi Atatürk kurdu’ diyerek övünenlerin alkış tutmasıyla, CHP’nin nasıl işgal altında olduğunu, nasıl dönüştürüldüğünü, nasıl genetiğiyle oynandığını ve nasıl yobazlaştırıldığını herkes görmüş oldu. Ayıplıyorum, kınıyorum bunlara söylenecek laf bulamıyorum.” şeklinde devam eden Sayan, CHP’nin namuslu siyaset yapamadığını belirtti.

Sayan, ülkenin milletine ve Cumhurbaşkanına hakaret edilmesinin insanlığa ve mantığa sığmadığını da vurgulayarak, bir çok CHP’linin Kılıçdaroğlu’ndan rahatsız olduğunu iddia etti. Kılıçdaroğlu’nun Türk milletinden özür dilemesi gerektiğini ifade eden Sayan konuşmasını, “CHP, yönetici ehliyeti olmayan bir kadroya teslim edildi. Bu kadroda sabah akşam Esed’i kahraman ilan edip, ana muhalefetliğini yaptığı halka aşağılıkça kelimeler sarf ediyor. Bu durumdan çok etkilendim, çok rahatsız oldum. Bir siyasetçi ya da AK Partili olarak değil insan olarak şunu söylüyorum ki, savcılar bu durum karşısında derhal harekete geçmelidir.” diyerek bitirdi.

En Sıradışı Salı ve Perşembe akşamları saat 22:00’de Ülke TV’de…