KURULTAY TARTIŞMALARI MHP’Yİ NEREYE SÜRÜKLÜYOR?

Mehmet Acet’in sunduğu Akşam Baskısı’nın dün yayınlanan bölümünde MHP’de yaşanan Kurultay tartışmaları konuşuldu. Program konuklarından eski MHP Milletvekili Özcan Yeniçeri partisine,  bir an önce iç tartışmaları sonlandırıp, Türkiye siyasetine dönmesi çağrısında bulundu.

 Ülke TV’de ekranlara gelen Akşam Baskısı’nın dünkü konukları AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Celalettin Güvenç,  21. Dönem AK Parti Milletvekili Ömer Vehbi Hatipoğlu ve 21. Dönem MHP Milletvekili Özcan Yeniçeri oldu. Güncel meselelerin tartışıldığı programda, MHP Genel Merkezi’nin temyiz kararının bekletilmesi için Yargıtay’a başvuru yapmasıyla parti içindeki kurultay tartışmaları yeniden gündeme getirildi. Partisinin mevcut durumundan dolayı rahatsızlığını dile getiren Özcan Yeniçeri, söz konusu başvuruyu ‘işi uzatmak’ olarak değerlendirdi. Yaşananların MHP’yi gerilettiğinin altını çizen Yeniçeri, bir an önce Türkiye’nin siyasetine dönülmesi gerektiğini de  vurguladı.

Konuyla ilgili görüşlerini dile getiren Ömer Hatipoğlu ise, “MHP, Türkiye’nin bu zorlu sürecinde çözüm önerileri sunması gerekirken, birbirlerinin gözünü oymakla meşgul. Tüm yaşananlar MHP’nin üzerinde oynayan bir akıl olduğunu gösteriyor. Ancak bu akıl parti içinden değil.” ifadelerinde bulundu.

Akşam Baskısı her Pazartesi saat 22:00’de Ülke TV ekranlarında…