HASAN ÖZTÜRK, ATATÜRK’E HAKARET İDDİALARINA CEVAP VERDİ

Ülke TV Genel Yayın Yönetmeni Hasan Öztürk sunuculuğunu yaptığı Aslında Ne Oldu programında kendisine yönelik yürütülen ‘Atatürk’e kelle dedi.’ iddialarına cevap verdi. Öztürk, “Benden Atatürk düşmanlığı çıkmaz.” diyerek kullandığı sözlere açıklık getirdi.

 Ülke TV’de ekranlara gelen Aslında Ne Oldu programının dün yayınlanan bölümünde Hasan Öztürk, konukları Gazeteci Ömer Özkaya, Ebubekir Sofuoğlu ve Kayhan Uygur’la birlikte gündemi değerlendirdi. Öztürk, program sonunda ise, bazı guruplar tarafından şahsına yönelik gerçekleştirilen  eleştirileri aydınlatmak adına konuşma yaptı. 7 Haziranda yayınlanan  En Sıradışı programına konuk olarak katılan Hasan Öztürk, Hürriyet gazetesinin ‘Türkiye Türklerindir.’ logosuna uygun davranmadığı yönünde eleştiride bulunurken, “Türkiye, Atatürk siluetini koyup, altına Türkiye Türklerindir yazanların değil, ‘Yürek Dede ve Padişah’ hikayesinin yazarı Cahit Zarifoğlu’nundur. ‘Mihriban’ şiirini yazan Abdurrahim Karakoç’undur.” ifadelerini kullanmıştı. Bu sözlerinin ardından belli kesimlerin eleştirilerine maruz kalan Öztürk, söz konusu konuşmasına yönelik algı operasyonu başlatıldığını söyleyerek “Konumuz Mustafa Kemal Atatürk değildi. Konumuz Ertuğrul Özkök’ün Turgay Güler’i hedef alan bir yazısı ve Hürriyet gazetesinin logosu olduğu halde benim kullandığım bir cümle üzerinden kampanya yürütüldü. Öncelikle şunu belirteyim ki, benden Mustafa Kemal Atatürk düşmanlığı çıkmaz.” dedi.

Mustafa Kemal’in kurucu liderliği ve Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucu iradesiyle bir problemi olmadığının altını çizen Öztürk konuşmasına, “Bizim yaptığımız ‘Türkiye Türklerindir’ logosunu kendine yakıştırıp, sonrasında Türkiye’nin sadece belli bir kesimin olduğunu iddia edenlere karşı bir duruştu.” şeklinde devam etti. Öztürk, “Mustafa Kemal’in yaptıklarıyla ilgili tabiki eleştirilerimiz olabilir. Ancak eleştirilerimiz hakaret içerikli olamaz. Bizden ne Mustafa Kemal düşmanlığı görebilirsiniz ne de Mustafa Kemal’e yönelik hakaret duyabilirsiniz. Benim hızlı konuşmamdan kaynaklı olarak, üstelik düzeltme yaparak sarf ettiğim bir cümleyi kullanarak bana saldıramazsınız. Bunu yapmayın, avcunuzu yalarsınız.” şeklinde açıklamada bulundu.

Gündemin değerlendirildiği Aslında Ne Oldu Hasan Öztürk’ün sunumuyla Ülke TV’de…