HALEP KATLİAMLARININ BAŞ SORUMLUSU KİM?

Muhsin Bay’ın sunduğu İlahiyatçı İhsan Şenocak’ın yorumlarıyla eşlik ettiği Gerçeğin Peşinde programında Halep’teki saldırılar konuşuldu. Şenocak, söz konusu katliamların baş sorumlusunun İran olduğunu savundu.

 Yüzlerce Müslüman’ın hayatını kaybettiği Halep katliamları, Ülke TV’de ekranlara gelen Gerçeğin Peşinde programının da gündemindeydi. Bir haftadır devam eden ve 202 Müslüman’ın ölümüne neden olan bombardımanlar karşısında tepkisiz kalmayan Şenocak, duygu dolu bir konuşma gerçekleştirdi; “Emziklerle enkaz altında kalan çocuklar var. Kadınların üstleri parçalanmış. Bir adam yıkılan evinin önünde ‘ailemden kimse kalmadı’ diye feryat ediyor. Enkazdan çıkarılan bir çocuk şunları söylüyor; ‘Yanımda kimsem yok, sen benimle ol Allah’ım.’ Ümmet feryat ediyor. Dünya seyrediyor.” diyen Şenocak, saldırılardan dolayı Halep’te bulunan Ümeyye Camii’nde ilk defa Cuma namazı kılınamadığının da altını çizdi. Tüm bu olanların baş sorumlusunun İran olduğunu söyleyen Şenocak konuşmasını, “Bugün İran, küresel eşkıya Rusya ile beraber Müslüman öldürüyor. 35 yıldır ümmetlik, kardeşlik diyerek ümmete tuzak kuruyor.” şeklinde sürdürdü.

Şenocak, dünya üzerindeki eşitsizliği de vurgu yaparak, “ Ümmeti bu hale getirmek için hilafeti kaldırdılar. BM neden kurulmuştu? Londra’da Paris’te insanlar hür. Milli geliri ekonomiyi konuşuyorlar. Onlar yarın hangi evi alacaklarını düşünürken, Mısır’da Suriye’de Arakan’da kadınlar, annelerimiz tabut taşıyor. Ümmeti bu hale getirenler yarın Allah’a hesap verecek. Mazlumların ahı yerde kalmayacak.” dedi.

Merak edilen tüm soruların ayetler ışığında cevaplandığı Gerçeğin Peşinde her Cumartesi saat 21:00’de Ülke TV’de ekranlara geliyor.