‘CHP’DE GÖRÜNTÜ VE SÖYLEM TUTARSIZLIĞI’

Turgay Güler’in sunduğu En Sıradışı programında Kemal Kılıçdaroğlu’un kameralar karşısında tırpanla ot biçmesini Ahmet Kekeç, imaj çalışması olarak yorumladı. Konuklar, imaj çalışmasının ‘kanlı’ söylemlerle çeliştiğini vurguladı.

 Ülke TV’nin ilgiyle izlenen En Sıradışı programının dün akşam yayınlanan bölümüne Ülke TV Genel Yayın Yönetmeni Hasan Öztürk, Gazeteci Salih Tuna, Ahmet Kekeç ve Yusuf Ziya Cömert konuk oldu. Gündemdeki önemli gelişmelerin konuşulduğu programda, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Ordu’daki bir fındık bahçesinde yöresel kıyafet giyerek, tırpanla ot biçmesi olayına geniş yer verildi.  Ahmet Kekeç, Kılıçdaroğlu’nun imaj çalışması yaptığının altını çizerek, “Eskiye baktığımızda Kılıçdaroğlu, dosyalarla ortaya çıkmıştı. Beraberinde bir çok imaj çalışmaları yürüttü. Rakibi, Recep Tayyip Erdoğan. Onunla yarışacak siyasi zekaya sahip olmadığından, durumu algı operasyonlarıyla yürütmeye çalışıyor. Ancak bu operasyonlar yetersiz kalıyor.” ifadelerini kullandı.  Kılıçdaroğlu’nun bir konuşmasında dile getirdiği ‘kan dökülecek’ sözlerini de hatırlatan Kekeç, “ İmaj çalışmaları devam ettikçe kendisi bir karikatüre dönüşmeye başladı. Kanlı söylemler, karikatür halini düşündüğümüzde tutarsız kalıyor.” dedi.

Kemal Kılıçdaroğlu’nun imaj çalışmalarının ancak kanlı çağrıları bırakması halinde işe yarayabileceğini vurgulayan Yusuf Ziya Cömert ise, “Eğer gerçek siyaset yapsaydı, ot biçmesini magazinsel olay olarak değerlendirebilirdik.  Ancak ‘iç savaş çağrısı’na da baktığımızda bu iki olay birbiriyle çelişiyor. Kılıçdaroğlu’nun ortaya çıktığı günden beri ne için istihdam edildiğinin bilinmesi gerekiyor.” şeklinde konuştu.