“CHP HDP’NİN ÇİZGİSİNDE İLERLİYOR”

Gazeteci Mustafa Yıldız’ın sunumuyla Ülke TV ekranlarına gelen Odak Noktası programına  konuk olan Emin Pazarcı, CHP hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu.  Pazarcı, CHP’nin HDP ile aynı çizgide ilerlediğini söyleyerek, partinin yerli ve milli duruşunun yok olduğunu ifade etti.

 Gündemin öne çıkan konu başlıklarını alanında uzman konukların katılımı ile değerlendiren Odak Noktası’nda dün Türkiye’deki muhalefet partilerinin durumu konuşuldu. Programa canlı yayınla bağlanan Akşam Gazetesi Ankara Temsilcisi  Emin Pazarcı konuşmasında ana muhalefet partisi CHP’ye geniş yer verdi. Pazarcı, “CHP’nin başına Kemal Kılıçdaroğlu’nun geçmesiyle partide politika değişikliği yaşandı. CHP, Kılıçdaroğlu ile birlikte çok farklı bir yapıya büründü. Partinin taban isimlerinin tasfiye edildi.” şeklinde konuştu. Pazarcı ayrıca, “CHP artık HDP ile aynı politikaları izliyor, aynı ağzı konuşuyor. Bu durum seçmenleri de rahatsız ediyor ve söz konusu politika değişikliğin AK Parti’ye yönelik bir oyunun parçasıdır.” dedi.

Konuşmasında eski CHP Genel Başkanı Deniz Baykal’ın başına gelen kaset komplosuna da değinen Pazarcı Wikileaks Belgeleri’ni kaynak göstererek  konuyla ilgili olarak şunları söyledi:  “Yerli ve Milli duruşu olan Deniz Baykal ve buna benzer bir çok isim partiden ihraç edildi. AK Parti’yi adaletle orduyla dizginleyemediklerini fark edince,  karşısına yeni bir muhalefet lideri çıkarmak istediler. Bu doğrultuda Deniz Baykal karalandı ve ‘Proje Kemal’ partinin başına getirildi.” Pazarcı konuşmasını, “Kılıçdaroğlu nasıl geldi? Geldikten sonra ne oldu? Amaç ne?”

Mustafa Yıldız ile Odak Noktası hafta içi her gün saat 17:00’de Ülke TV’de…