CAN DÜNDAR SALDIRISI BİR TİYATRO MU?

Gazeteci Turgay Güler sunuculuğunu yaptığı Sıradışı Tarih programında Can Dündar’a yapılan silahlı saldırı girişimiyle ilgili çarpıcı iddialarda bulundu. Güler, saldırının gerçeklik payının olmadığını söyleyerek, olayların Dündar’ın yurt dışına çıkması için düzenlenen bir kurgu olduğunu ifade etti.

 Ülke TV ekranlarının ilgiyle izlenen programı Sıradışı Tarih’in dün akşam ekranlara gelen bölümünde Gazeteci Turgay Güler ve  konuğu Prof. Dr. Mehmet Çelik, MİT TIR’ları davasından yargılanan ve hakkında hapis cezası kararı alınan Can Dündar’a adliye önünde gerçekleştirilen silahlı saldırıyı değerlendirdi. Yaşananların tiyatrodan ibaret olduğunu savunan Turgay Güler, “Önce bir saldırı numarası çekildi. Bu saldırının gölgesinde Can Dündar için mahkeme 5 yıl hapis cezası verdi. Yurt dışına çıkış yasağını kaldırdı. Acaba bu saldırı şunun için miydi; Dündar, can güvenliği olmadığını öne sürerek yurt dışına gidecek.” Can Dündar’ın saldırısı sonrası yaptığı açıklamalarla da iddialarını doğruladığını söyleyen Güler, mahkemenin kararına da, “Hakkında tutuklama kararı verdiğin bir insanın yurt dışına çıkma yasağını neden kaldırıyorsun?” diyerek tepki verdi.

Programda saldırı anına ait görüntüleri saniye saniye değerlendiren Güler, saldırının hedefinde Can Dündar olmadığının altını çizdi. Sözlerine, “Eğer bu saldırı gerçek olsaydı saldırıyı gerçekleştirenlere lanet ederdim. Asla bir şiddeti onaylamam. Şiddeti onaylamak şeref ve haysiyet yoksunluğudur. Ancak görüntülere bakın, adam silahı yere doğru sıkıyor. Can Dündar’ın eşi elinde telefon sözüm ona saldırgana engel olmaya çalışıyor. NTV muhabiri Dündar’ın önüne kahramanca siper olmuş. Bu bir tiyatrodur. Bu saldırı Can Dündar’ı susturmak için değil, seni beni susturmak içindi.” şeklinde devam etti.

Turgay Güler’in farklı üslubu, Mehmet Çelik’in derin tarih bilgisiyle Ülke TV’de ekranlara gelen Sıradışı Tarih, her Çarşamba saat 22:00’de izleyicisiyle buluşuyor.