BURSA SALDIRISINDA KİMİN PARMAĞI VAR?

Mustafa Yıldız’ın sunduğu Odak Noktası’nın gündeminde Bursa saldırısı vardı. Canlı bağlantı ile stüdyoya konuk olan Bülent Orakoğlu, saldırının PKK tarafından gerçekleştirildiğini iddia etti.

Ülke TV’de ekranlara gelen Odak Noktası programının dünkü bölümünde eski Emniyet İstihbarat Daire Başkanı Bülent Orakoğlu, 27 Nisan’da Bursa Ulu Camii önünde meydana gelen canlı bomba saldırısı hakkında çarpıcı iddialarda bulundu. Mustafa Yıldız’ın, “Saldırıya baktığımızda bir örgüt ismi zikredebilir miyiz?” sorusu üzerine, patlamanın PKK tarafından yapıldığını söyleyen Orakoğlu, “Zaten iki örgüt var. İkisi de aynı merkez tarafından kaos yaratmak amacıyla yönetiliyor.” dedi. Çok kalabalık bir bölge olmasına rağmen ciddi kayıplar yaşanmamasını güvenlik önlemlerinin güçlü olmasına bağlayan Orakoğlu, terör saldırılarının metropole taşınarak, Türkiye’nin çözüm masasına oturmasının amaçlandığını savundu.

Orakoğlu konuşmasında, CHP tarafından ortaya atılan ‘patlama laiklik eyleminin yapılacağı yere çok yakın noktada gerçekleşti’ iddiasını da eleştirerek, “Böyle bir şey olsa bilgisi bize gelirdi. CHP bu yalanı ortaya atarak algı operasyonu yapıyor. ‘Türkiye’de terör var’ düşüncesini yaratarak darbe yapılmasını planlayan örgütlere destek çıkıyor” dedi.

Mustafa Yıldız’ın sunduğu Odak Noktası hafta içi her gün saat 17:00’de Ülke TV’de ekranlara geliyor.