AYHAN OGAN: CHP VE TERÖR ÖRGÜTLERİ AK PARTİ’Yİ DEVİRMEYİ AMAÇLIYOR

 

Gazeteci Mustafa Yıldız’ın sunumuyla ekranlara gelen Odak Noktası programında Kemal Kılıçdaroğlu’nun Başkanlık sistemiyle ilgili gündeme oturan açıklamaları değerlendirildi. Programa konuk olarak katılan Ayhan Ogan, CHP’nin terör örgütleriyle birlikte AK Parti’yi hedef aldığını iddia etti.

 Ülke TV’de ekranlara gelen Odak Noktası’nın dün yayınlanan bölümünde Mustafa Yıldız konuğu Sivil Dayanışma Platformu (SDP) Başkanı Ayhan Ogan ile birlikte Kılıçdaroğlu’nun yeni anayasa ve Başkanlık sistemiyle ilgili söylediği, “Bu ülkede Başkanlık sistemini kan dökmeden gerçekleştiremezsiniz” sözlerini masaya yatırdı. SDP Başkanı Ayhan Ogan, teröristlerin ele başı Bese Hozat’ın, CHP’ye koalisyon çağrısının ardından Kılıçdaroğlu’nun bu tarz açıklama yapmasının manidar olduğunu ifade ederek, “PKK’lı militanların başı sıkıştığında sığındığı yer CHP oluyor. Marjinal sol terör yapılanmalarının, CHP’de bir vekil kontenjanı var. Bunu kimse inkar edemez.” dedi.

Yıldız’ın, “Açıkça kan döküleceğini söylemeleri neyi ifade ediyor?” sorusu üzerine Ogan, “Kılıçdaroğlu’nun bu sözlerinden iki anlam çıkıyor. Birincisi, askeri darbe gerçekleştirmek ve Başkanlık sistemini isteyenleri gerekirse öldürmek. İkincisi ise terör örgütlerinin döktüğü kanı artırmak ve CHP desteği ile bu örgütlere siyasi meşruiyet alanı oluşturarak AK Parti’ye engel olmaktır.”  şeklinde konuştu. CHP ve terör örgütlerinin hedefinde AK Parti’yi devirmek olduğunun altını çizen Ogan sözlerine, “Demokratik düzen içerisinde siyaset yaptığını iddia eden bir siyasetçi için en talihsiz ifadeleridir bunlar.” diyerek devam etti.

Gündemin sıcak başlıklarının alanında uzman konuklarla değerlendirildiği Odak Noktası hafta içi her gün saat 17:00’de Ülke TV ekranlarında…