ATATÜRK HAVALİMANI SALDIRISININ HEDEFİNDE NE VAR?

Ülke TV’de Mustafa Yıldız’ın sunduğu Ülkenin Manşetleri’ne konuk olan İbrahim Erdoğan, Atatürk Havalimanı’nda gerçekleşen saldırıya ilişkin ayrıntıları değerlendirdi. Erdoğan, saldırının hedefinde, Türkiye’nin dış ilişkilerindeki iyileşme süreci olduğunu söyledi.

Gazete manşetleri ışığında önemli gelişmelerin değerlendirildiği Ülkenin Manşetleri’nin bugünkü bölümünde, Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde dün akşam meydana gelen  ve 41 kişinin ölümüyle sonuçlanan terör saldırısının detayları konuşuldu. Saldırı hakkında çarpıcı açıklamalarda bulunan Haber7.com Genel Yayın Yönetmeni İbrahim Erdoğan, patlamanın hedefinde, Türkiye’nin İsrail ve Rusya ilişkilerinin düzelmesi olduğunu belirterek, olayın yaşandığı zaman ve mekana dikkat çekti; “Türkiye,  İsrail’le Gazze ablukası ve diğer sorunların çözümüyle ilgili önemli bir aşamaya geldi. Aynı zamanda Rusya ile ilişkilerde normalleşiyor. Bu gelişmelerin üzerinden 24 saat geçmeden meydana gelen saldırının bu zamanlaması düşündürücü. İkinci düşündürücü  nokta ise saldırının Türkiye’nin en büyük havalimanında meydana gelmesidir. Burası hem Türklerin hem yabancıların hem de turistlerin bir arada oldukları nokta.” diyen Erdoğan, saldırının organize bir şebeke tarafından planlandığının altını çizdi.

Saldırıyı, Türkiye’nin gelişmesini istemeyen devletlerin  yerli işbirlikçileri ile organize olarak düzenlediğini ifade eden Erdoğan, geçtiğimiz aylarda Brüksel Havalimanı’nda da yaşanan saldırıya hatırlatma yaparak, “IŞİD, Brüksel’de de havalimanını hedef almıştı. Brüksel olaydan sonra tam 1 ay havalimanını kapattı. Ancak Türkiye’de sadece birkaç saat uçuşlarda aksama oldu.” şeklinde bir kıyaslama yaptı.

Saldırının arka plandaki bir diğer hedefinin de Türkiye’nin turizm sektörünü baltalamak olduğunu vurgulayan Erdoğan, “Türkiye, 2018’de faaliyete geçecek olan Avrupa’nın en büyük havalimanının temellerini attı. İşte bu saldırı geri planda, Türkiye’nin gidişatını durdurmak, turistleri terörle korkutmak amacıyla yapıldı” dedi.

 Alanında uzman konuklarla, gündemin önemli konu başlıklarının değerlendirildiği Ülkenin Manşetleri, hafta içi her sabah saat 10:00’da Ülke TV ekranlarında…