AKŞAM BASKISI’NDA TANSİYON YÜKSELDİ

Ülke TV’de yayınlanan Akşam Baskısı’nda konuşulan dokunulmazlık tartışmaları, konuk olarak davet edilen  iktidar ve muhalefet partili  milletvekilleri arasında tansiyonu yükseltti.

Kanal 7 Ankara Temsilcisi Mehmet Acet’in sunumuyla ekranlara gelen Akşam Baskısı’nın dünkü konukları, AK Parti Burdur Milletvekili Reşat Petek, 24. Dönem AK Parti Çankırı Milletvekili İdris Çelik, CHP Ankara Milletvekili Bülent Kuşoğlu ve 24. Dönem MHP Milletvekili Özcan Yeniçeri oldu. Gündemden düşmeyen dokunulmazlık tartışmalarının masaya yatırıldığı programda, milletvekilleri arasında zaman zaman gerginlikler yaşandı. CHP’li Vekil Kuşoğlu’nun, “AK Parti istese salt çoğunlukla dokunulmazlıkları iki haftalık gibi kısa bir sürede kaldırırdı. Ancak AK Parti bu konuyu gündeme getirdi ve ‘dokunulmazlığın kaldırılmasını istemeyenler teröre destek vermiş olur’ dedi. CHP hayır deseydi ‘CHP terörü destekliyor’ algısı oluşturulacaktı. Dolayısıyla bu tartışmalar CHP’ye kurulan tuzaktır.” demesi üzerine dokunulmazlıkların kaldırılma aşamalarını adım adım anlatan AK Partili Vekil Petek, iki haftada söz konusu anayasa değişikliğinin yapılmasının mümkün olmayacağını belirtti. Ayrıca Kuşoğlu’nun CHP’ye tuzak kurulduğu iddialarına da tepki veren AK Partili vekiller konunun amacından saptırılmaması gerektiğini söyleyerek, CHP’nin siyasi söylemleriyle kendi kendini zaten tuzağa düşürdüklerini belirttiler.

Türkiye ve dünyada yaşanan gelişmelerin, alanında uzman konuklarla değerlendirildiği ‘Akşam Baskısı’ Salı günleri saat 21:00’da Ülke TV’de ekranlara geliyor.