73 YAŞINDAKİ MİLLİ BOKSÖR CANLI YAYINDA 150 ŞINAV ÇEKTİ

Esra Elönü’nün sunduğu Arafta Sorular programına konuk olan  73 yaşındaki profesyonel boksör Cemal Kamacı canlı yayında 150 şınav çekerek, herkesi kendine hayran bıraktı.  Cemal Kamacı’nın hayat hikayesini anlattığı programda, keyifli dakikalar yaşandı.

 Ülke TV’de ekranlara gelen Arafta Sorular’ın dün akşamki konuğu milli profesyonel boksör Cemal Kamacı oldu. Programda hayat hikayesini uzunca anlatan Kamacı, meslekteki başarısının sırrını ‘doğru beslenme’ ile açıkladı. Kamacı, “Ben haftada 3 kere 10 km yol koşuyorum. Bitkinlik ve yorgunluk hissetmiyorum. Mideme bir balyozla vurabilirsiniz. Hiçbir şey olmaz. Çünkü ben her sabah mekikle mide hareketi yapıyorum. Baş ağrısı nedir tanımıyorum. Hangi kitapta üç öğün yemek var?” diyerek beslenmenin öneminden bahsetti.

“YUMRUĞU NEFSE ATIN”

Asıl yumruğun nefse atılması gerektiğini söyleyen Cemal Kamacı, “Nefis bize eğlenmemizi, yememizi, içmemizi söylüyor. Nefse uyarsak hapı yuttuk. Biz ona değil, o bize uymalı.” dedi. Kamacı, hayatının dönüm noktası olan kızının ölümüne de değinerek şöyle konuştu, “Kızım ölünce 3 saatte yeni bir hayata başladım. Bir ölümle, yeni bir hayat başladı yani. O ölmeseydi balerin yapacaktım. Ancak onun ölümü hayallerimi değiştirdi. Şimdi 3 çocuğum var ve hepsi de ilahiyat mezunu. Onlara 6 yaşında Kuran-ı Kerim öğrettim. Onlar benim en büyük sermayem. Ölünce yanımda başarılarım, param olmayacak. Ama çocuklarımın duası olacak.”

Programda şınav hakkında önemli bilgiler de veren Cema Kamacı, “Şınav, aç karnına çekilmelidir. Şınav, her hastalığın sebebi olan yağları da eritir.” dedi. “72 yaşında Cemal Kamacı, 150 şınav çekiyor. Ancak kimse inanmıyor.” diyen Kamacı canlı yayında 150 şınav çekerek iddiasını ispatladı.

Sanatçıdan siyasetçiye, yazardan oyuncuya herkesin ağırlandığı Arafta Sorular, her Pazar günü saat 23:00’te canlı yayınla Ülke TV’de…