I AM BRUCE LEE

DÖVÜŞ SİNEMASININ BABASI BRUCE LEE’NİN HAYATI

Dövüş sanatlarının usta ismi Bruce Lee’nin hayatının konu edildiği belgesel film ‘I am Bruce Lee’ iki bölüm halinde Ülke TV ekranlarına gelecek.

Dövüş sanatları sinemasının babası olarak adlandırılan Bruce Lee’nin hayatı, dövüş sinemasına katkılarının anlatıldığı I am Bruce Lee Ülke TV’de… Bruce Lee’nin hayatına ışık tutan belgesel filmde; bugünün en iyi dövüşçüleri, sporcuları, aktörleri ve yönetmenleri Bruce Lee hakkındaki hislerini paylaşacaklar.

Bruce Lee’den sonra değişen hayatları, kariyerleri ve inanç sistemleri hakkında konuşan dövüş sinemasının aktörleri, kendilerine ilham olan dövüş sinemasının babasını anlatacaklar. Geçtiğimiz günlerde bir helikopter kazasında hayatını kaybeden basketbol tarihinin en iyi oyuncularından biri olan Kobe Bryant, Boksör Manny Pacquiao, Oyuncu Mickey Rourke gibi ünlü isimlerin konuştuğu belgesel, Bruce Lee’nin bilinmeyenlerine ışık tutacak. İki bölüm olarak ekrana gelecek I am Bruce Lee’de, konuşmacılar Bruce Lee ile olan anılarını izleyicilerle paylaşacak.

Kişisel yorumlar, nadir bulunan arşiv görüntüleri ve klasik fotoğraflarla bezeli I am Bruce Lee Ülke TV ekranlarında…

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Künye:

İlk Gösterim tarihi: 9 Şubat 2012 (ABD)

Yönetmen: Pete Mc Cormack

Film müziğinin bestecisi: Schaun Tozer

Yapımcı: Derik Murray

Editör: Tony Kent

Oyuncular: Bruce Lee, Cung Le, Dan Inosanto, Danielle Bolelli, Diana Lee Inosanto, Gene LeBell