BELGESEL”ÜLKE’NİN ÇOCUKLARI”

Pazar - 16:30

24 Ocak 2021, Pazar

VETERİNER OLMAK İSTEYEN KÜÇÜK BERİA’NIN HİKAYESİ

Kendileri küçük, yürekleri engin masum çocuklarının hikâyesinin anlatıldığı Ülke’nin Çocukları’nda bu hafta küçük Beria’nın hikayesi ekrana gelecek.

Fedakârlıkları, hayattan beklentileri ve masum kalpleri ile izleyicilerin yüreklerine dokunan hikâyeler ‘Ülke’nin Çocukları’yla ekrana taşınıyor. Ülke’nin Çocukları’nda bu hafta Sakarya Hendek’e bağlı Balbalı köyünde yaşayan ve küçük yaşına rağmen ailesine destek olan Beria’nın hayatı anlatılacak.

El becerileri yüksek olan ve gördüğü her şeyi yapmayı deneyen küçük Beria programda hayvanları çok sevdiği için veteriner olmak istediğinden bahsedecek.

Kendileri küçük, yürekleri büyük çocukların öyküsünün anlatıldığı Ülke’nin Çocukları her Pazar 16:30’da Ülke TV’de…

xxx
ÜLKE’NİN ÇOCUKLARI’NIN DOKUNAKLI HİKÂYESİ

Yaylalarda, dağlarda keçilerle koyunlarla arkadaşlık yaparak büyüyen köy çocukların masum hikâyesi Ülke’nin Çocukları Belgeseli ile ekrana geliyor . Çocuk kalplerin, yüzündeki gülümseme ve kalbindeki hüzün izleyicilerin kalplerine dokunuyor.

Ailelerinin geçim mücadelesine ufak elleriyle destek olan çocukların yaşamı, hayalleri ve umutları Ülke’nin Çocukları’nda olacak. Kimisi pilot olmak, kimisi hemşire olmak için hayal kuruyor. Bu çocuklar sadece okula gitmiyor… Evde annesine, tarlada babasına yardım eden, hayatın zorlukları ile küçük yaşta tanışan köy çocuklarının öyküleri ‘Ülke’nin Çocukları’nda…

‘’İnsanı çözersin, çözersin, çözersin çocuk çıkar’’ diyen Sezai Karakoç’un dizilerinin belgesele dönüştüğü, kendileri küçük, yürekleri büyük çocukların öyküsünün anlatıldığı Ülke’nin Çocukları her Pazar 16:30’de Ülke TV’de…