BELGESEL ”ÜLKE’NİN ÇOCUKLARI”

13 Haziran 2021, Pazar

Kendileri küçük, yürekleri engin masum çocuklarının hikâyesinin anlatıldığı Ülke’nin Çocukları’nda bu hafta çocuk doktoru olmak isteyen iki kardeş Ela Nur ve Havva Irmak’ın hayat hikayeleri ekrana gelecek.

Fedakârlıkları, hayattan beklentileri ve masum kalpleri ile izleyicilerin yüreklerine dokunan hikâyeler ‘Ülke’nin Çocukları’yla ekrana taşınıyor. Ülke’nin Çocukları’nda bu hafta İstanbul Eyüpsultan’da yaşayan Ela Nur ve Havva Irmak Atmaca’nın umut dolu hayatları ekrana gelecek. Çocukları çok seven ve büyüyünce çocuk doktoru olmak isteyen iki kardeşin sevgisi, azmi ve inancı izleyici ile buluşacak.

Kendilerini mesleğe hazırlamak için şimdiden geleneksel oyuncaklar yapmaya başlayan Ela Nur ve Havva Irmak’ın mücadelesi Ülke’nin Çocukları’nda ekrana gelecek.

Kendileri küçük, yürekleri büyük çocukların öyküsünün anlatıldığı Ülke’nin Çocukları her Pazar 16:30’da Ülke TV’de…

xxx
ÜLKE’NİN ÇOCUKLARI’NIN DOKUNAKLI HİKÂYESİ

Yaylalarda, dağlarda keçilerle koyunlarla arkadaşlık yaparak büyüyen köy çocukların masum hikâyesi Ülke’nin Çocukları Belgeseli ile ekrana geliyor . Çocuk kalplerin, yüzündeki gülümseme ve kalbindeki hüzün izleyicilerin kalplerine dokunuyor.

Ailelerinin geçim mücadelesine ufak elleriyle destek olan çocukların yaşamı, hayalleri ve umutları Ülke’nin Çocukları’nda olacak. Kimisi pilot olmak, kimisi hemşire olmak için hayal kuruyor. Bu çocuklar sadece okula gitmiyor… Evde annesine, tarlada babasına yardım eden, hayatın zorlukları ile küçük yaşta tanışan köy çocuklarının öyküleri ‘Ülke’nin Çocukları’nda…

‘’İnsanı çözersin, çözersin, çözersin çocuk çıkar’’ diyen Sezai Karakoç’un dizilerinin belgesele dönüştüğü, kendileri küçük, yürekleri büyük çocukların öyküsünün anlatıldığı Ülke’nin Çocukları Ülke TV’de…