BELGESEL”ÜLKE’NİN ÇOCUKLARI”

Cuma-19:00

Ülke’nin Çocukları Belgeseli İzle

23 Şubat Cuma

NAZAR’IN HAYALİ SAVCI OLMAK

Yaşadıkları zorluklara rağmen şikâyet etmeden ailelerine geçim mücadelesinde destek olan Ülke’nin Çocukları’nın hikâyeleri Ülke TV’de… Bu hafta Erzurum’un Yarmak Köyü’nde yaşayan Nazar’ın öyküsüne yer verilecek.

Fedakârlıkları, hayattan beklentileri ve masum kalpleri ile izleyicilerin yüreklerine dokunan Ülke’nin Çocukları’nda bu hafta Erzurum’un soğuk havasına inat sıcacık gülüşüyle insanın içini ısıtan Nazar’ın hayallerine ortak olunacak. Etrafında olup biten olayları araştırmayı, ayrıntıları gözlemlemeyi seven Nazar’ın en büyük isteği savcı olmak. Her köy çocuğu gibi ev işlerinde annesi ve babasına yardım eden Nazar, derslerinde de çok başarılı.

Zorlu şartlara rağmen Türkiye genelinde yapılan sınavlarda dereceye giren Nazar, elinde imkânları olduğu halde bazı yaşıtlarının bu imkânları değerlendirememesine üzülüyor. Aynı zamanda iyi bir at binicisi olan Nazar’ın köy hayatı, umutları ve hayalleri Ülke’nin Çocukları’nda…

Yüreği büyük çocukların hikâyesi her Cuma saat 19.00’da Ülke’nin Çocukları’nda Ülke TV’de…

***

ÜLKE’NİN ÇOCUKLARI’NIN DOKUNAKLI HİKÂYESİ

Yaylalarda, dağlarda keçilerle koyunlarla arkadaşlık yaparak büyüyen köy çocukların masum hikâyesi Ülke’nin Çocukları Belgeseli ile ekrana geliyor. Belgeselin Yapım ve Yönetmenliğini, ‘15 Temmuz Şehitler ve Şahitler’ ‘Milletin Adamı: Erdoğan’ Belgeselleri’nin Yönetmeni Şermin Dural üstleniyor.

Ailelerinin geçim mücadelesine ufak elleriyle destek olan çocukların yaşamı, hayalleri ve umutları Ülke’nin Çocukları’nda olacak. Kimisi pilot olmak, kimisi hemşire olmak için hayal kuruyor. Bu çocuklar sadece okula gitmiyor… Evde annesine, tarlada babasına yardım eden, hayatın zorlukları ile küçük yaşta tanışan köy çocuklarının öyküleri ‘Ülke’nin Çocukları’nda…

Yüreği büyük çocukların hikayesi her Cuma saat 19.00’da Ülke’nin Çocukları’nda Ülke TV’de…

Belgeselin tekrarı Cumartesi-Pazar 15:00’da Ülke TV’de olacak.