BELGESEL ”ÜLKE’NİN ÇOCUKLARI”

Cuma-19:00

Ülke’nin Çocukları Belgeseli İzle

15 Aralık Cuma

SEKİZ KIZ KARDEŞTEN SONRA DÜNYAYA GELEN MUHAMMED NUR’UN HİKAYE

Kendileri küçük yüreği büyük çocukların hikâyeleri ‘Ülke’nin Çocukları’nda ekrana taşınıyor. Yaşadıkları zorluklara rağmen şikâyet etmeden yaşamlarını sürdürmeye çalışan köy çocuklarında bu hafta sekiz kız kardeşten sonra dünyaya gelen Muhammed Nur’un öyküsü anlatılacak.

Yaylalarda, dağlarda keçilerle koyunlarla arkadaşlık yaparak büyüyen köy çocukların masum hikâyesi her Cuma Ülke TV’de… Ülke’nin Çocukları’nda bu hafta Mardinli Muhammed Nur’un hayatına yer verilecek. Sekiz kız kardeşin en küçüğü olmasına rağmen tüm ablaları onu ağabeyi yerine koymuş… Muhammed Nur kendini, babasından sonra evin sorumlusu olarak görüyor. Kız kardeşleri ve annesi de bu durumu destekliyor.

Muhammed, doğduğunda annesini de büyük bir yükten kurtardığının farkında değildi. Dünyaya erkek olarak geldiği için annesinin üzerine kuma getirilmediğini büyüdüğünde öğrendi. Annesi ve babasının omuzlarındaki yükü alan Muhammed’in en büyük hayali polis olmak. Fotoğraf çekme merakını da anlatan Muhammed Nur’un hikâyesi ve daha fazlası ‘Ülke’nin Çocukları’nda…

Yüreği büyük çocukların hikâyesi her Cuma saat 19.00’da Ülke’nin Çocukları’nda Ülke TV’de…

***

ÜLKE’NİN ÇOCUKLARI’NIN DOKUNAKLI HİKÂYESİ

Yaylalarda, dağlarda keçilerle koyunlarla arkadaşlık yaparak büyüyen köy çocukların masum hikâyesi Ülke’nin Çocukları Belgeseli ile ekrana geliyor. Belgeselin Yapım ve Yönetmenliğini, ‘15 Temmuz Şehitler ve Şahitler’ ‘Milletin Adamı: Erdoğan’ Belgeselleri’nin Yönetmeni Şermin Dural üstleniyor.

Ailelerinin geçim mücadelesine ufak elleriyle destek olan çocukların yaşamı, hayalleri ve umutları Ülke’nin Çocukları’nda olacak. Kimisi pilot olmak, kimisi hemşire olmak için hayal kuruyor. Bu çocuklar sadece okula gitmiyor… Evde annesine, tarlada babasına yardım eden, hayatın zorlukları ile küçük yaşta tanışan köy çocuklarının öyküleri ‘Ülke’nin Çocukları’nda…

Yüreği büyük çocukların hikayesi her Cuma saat 19.00’da Ülke’nin Çocukları’nda Ülke TV’de…

Belgeselin tekrarı Cumartesi-Pazar 15:00’da Ülke TV’de olacak.