TARİHTE YÜRÜYEN ADAM

Cumartesi

31 Temmuz 2021, Cumartesi

İSTANBUL’UN DÖRT NUMARALI TEPESİ FATİH’TE TARİHE YOLCULUK

Tarihi sevdiren ve merak uyandıran program Tarihte Yürüyen Adam’da bu hafta İstanbul’un en köklü semtlerinden Fatih’te geçmişe yolculuk yapılacak.

Ahmet Anapalı’nın sunumuyla ekrana gelen Tarihte Yürüyen Adam, tarihin tozlu sayfalarını karıştırmaya devam ediyor. Ahmet Anapalı bu hafta İstanbul’un dört numaralı tepesi olarak bilenen Romalıların Havariyyun Tepesi dediği Osmanlı’nın ise Fatih Tepesi ismiyle adlandırdığı bölge ile ilgili önemli bilgiler verecek.

Programda ayrıca Anapalı, İstanbul’un fethinden sonra inşa edilen ilk medrese olan Fatih Medresesi’nin eski fotoğraflarıyla günümüzdeki halini karşılaştırarak izleyicilerle paylaşacak.

Tarihi sevdiren program ‘Tarihte Yürüyen Adam’ her Cumartesi 20.00’de Ülke TV’de…

xxx

TARİHTE YÜRÜYEN ADAM

Tarihi sevdiren ve merak uyandıran program Tarihte Yürüyen Adam geçmişten günümüze kadar ayakta kalmayı başaran tarihi yapıları ve hikâyelerini izleyicilerle buluşturuyor.

Tarihte Yürüyen Adam Tarihçi Yazar Ahmet Anapalı’nın sunumuyla Ülke TV’de … Mekanların tarihçesi, gündelik hayatta sıkça kullanılan deyişlerin kökeni ve tarihe farklı bir bakış Ülke TV’de…  Ahmet Anapalı, kimi zaman mimari yapıları ile ilk olma özelliğine sahip yerleri ekrana taşıyor.

“Dünü bilmeyen bugünü anlayamaz; bugünü anlamayan yarını göremez, yarını inşâ edemez; hattâ dünden gelen hamlelerin nedenlerini bile düşünemez.” diyen Abdulbaki Gölpınarlı’nın sözünden ilhamla ‘Tarihte Yürüyen Adam’ dünü anlatıyor, bugünü gösteriyor ve yarının rotası için ışık tutuyor.

Tarihi camiler, kervansaraylar, üstünde birçok medeniyetin yaşadığı Mezopotamya ve Anadolu şehirlerinin bilinmeyen hikâyeleri Tarihte Yürüyen Adam ile her Cumartesi Ülke TV’de…

Tarihte Yürüyen Adam programının tüm bölümlerini izle7.com’da izleyebilirsiniz.