TARİHTE YÜRÜYEN ADAM

Cumartesi 21:00

BİR DESTANDIR ÇANAKKALE

Tarihi sevdiren program Tarihte Yürüyen Adam’da bu hafta Ahmet Anapalı, ‘Bir destandır Çanakkale’ bölüyle, Mustafa Kemal Atatürk’ün kahramanlıklarını Hisar Canlı Tarih Müzesi’nden ekrana taşıyacak.

Mekânların tarihçesi, gündelik hayatta sıkça kullanılan deyişlerin kökeni ile tarihe farklı bir bakış sunan tarihçi-yazar Ahmet Anapalı tarihi yaşatanlar olarak hazırladığı ‘Bir destandır Çanakkale’ bölümünde Yarbay Mustafa Kemal’in emre itaatsizlik yaparak, inisiyatif göstererek yapmış olduğu kahramanlıkları ve tarihe iz bırakan olayları anlatacak.

Programda ayrıca Anapalı; yedi düvele meydan okuyan milletin mücadelesine ve zaferlerine hem bu dünyada hem de ahirette şahitlik edecek, saate saplanmış merminin hikayesini izleyicilerle paylaşacak.

Tarihçi -Yazar Ahmet Anapalı’nın hazırlayıp sunduğu “Tarihte Yürüyen Adam” her Cumartesi 21.00’de Ülke TV’de.

***

TARİHTE YÜRÜYEN ADAM

Tarihi sevdiren ve merak uyandıran program Tarihte Yürüyen Adam geçmişten günümüze kadar ayakta kalmayı başaran tarihi yapıları ve hikâyelerini izleyicilerle buluşturuyor.  Tarihçi Yazar Ahmet Anapalı’nın sunumuyla Ülke TV’de Tarihte Yürüyen Adam… Mekanların tarihçesi, gündelik hayatta sıkça kullanılan deyişlerin kökeni ve tarihe farklı bir bakış Ülke TV’de… Tarihte Yürüyen Adam, insanlar için anlamsız gelen taşı, toprağı en anlamlı hale getiriyor.

Medeniyetler beşiği, dünyanın incisi İstanbul… Fethedenin Hz. Muhammed’in sözüyle şereflendirildiği şehir. Her gün önünden geçtiğimiz çeşmenin, caminin, hanın-hamamın, büyük küçük her yapının yerinde daha önce hangi yapılar ve medeniyetler vardı? Oralarda neler yaşanmıştı?

“Dünü bilmeyen bugünü anlayamaz; bugünü anlamayan yarını göremez, yarını inşâ edemez; hattâ dünden gelen hamlelerin nedenlerini bile düşünemez.” diyen Abdulbaki Gölpınarlı’nın sözünden ilhamla ‘Tarihte Yürüyen Adam’ dünü anlatacak, bugünü gösterecek ve yarının rotası için ışık tutacak.

Tarihçi-Yazar Ahmet Anapalı’nın sunduğu “Tarihte Yürüyen Adam” Cumartesi Ülke TV’de…

Tarihte Yürüyen Adam programının tüm bölümlerini izle7.com’da izleyebilirsiniz.