DİZİ ‘KÖKLER’

Hafta İçi Her Gün - 20:00

Final

BEDELİ AĞIR OLAN BİR ÖZGÜRLÜK MÜCADESİ!

Kunta Kinte’nin özgürlük mücadelesinin anlatıldığı kült yapıt Kökler dizisinin final bölümünde George, karısı Matilda ve çocuklarının özgür olmasını ister ancak henüz onların özgürlüğünü kazanacak güçte değildir.

Final 8. Bölüm

George, annesi ve büyükbabası Kunta Kinte’nin kavuşamadığı özgürlüğü elde eder. Ama karısı ve çocuklarına yardım etmesi mümkün olamaz. George, ne pahasına olursa olsun onlarında özgür kalması için elinden geleni yapacağına söz verir. Kendini büyük bir kanlı savaşın içinde bulan George, bir sürü zencinin ölümüne tanık olur. Amerikalılar ve Afrika kökenli zencilerin arasında yaşanan savaş sonunda biter. Tüm zenciler verdikleri acı ve zorlu mücadelelere rağmen özgürlüğünü kazanır. Ancak George’un savaştan sağ çıkıp çıkmadığını belli değildir. Oğlu, George’u aramaya koyulur. George hayatta kalıp, ailesi ile hayal ettiği özgür bir aile kurmayı başarabilecek mi?

Her bölümünde insanlığa mesaj veren efsanevi dizi Kökler hafta içi her gün 20:00’de Ülke TV’de…

***

ÖZGÜRLÜK MÜCADELESİ HİÇ BU KADAR İYİ ANLATILMAMIŞTI!

Bazen isminizi yeniden kazanmak için bile savaşmanız gerekir… Toby’nin, Kunta Kinte olmak için verdiği mücadelenin anlatıldığı kült yapıt Roots-Kökler Ülke TV ekranlarında…

1977 yılında mini dizi olarak Alex Haley’in kitabından uyarlanan Kökler, 2016 yılında yayınlanan yeni versiyonu ile yeniden Ülke TV’de… Kökler, Kunta Kinte isimli bir Afrikalının ülkesinden kaçırılıp, köle olarak Amerika’ya getirilmesiyle yaşadığı zorlukları, ötekileştirilmeyi ve ırkçılığı konu alıyor. Özgürlüğü bulmak için her yolu deneyen Kunta Kinte’nin hikâyesinin anlatıldığı Kökler, güçlü oyuncu kadrosu ile de dikkat çekiyor. Her bölümü film tadında olan bu hikâye başlı başına bir insanın özgürlük mücadelesini konu alan başyapıtlardan… İzleyiciyi karakterlerle empati yaptıran, her karesi muazzam bir şekilde işlenen Kökler’de seyircinin boğazı düğüm düğüm olacak.

Her bölümünde insanlığa mesaj veren efsanevi dizi Kökler hafta içi her gün 20:00’de Ülke TV’de…

Künye:
Yönetmenler: Bruce Beresford, Thomas Carter, Phillip Noyce, Mario Van Peebles
Senaryo: Alex Haley,Lawrence Konner,Mark Rosenthal, Alison McDonald, Charles Murray
Oyuncular: Malachi Kirby, ForestWhitaker, MatthewGoode, James Purefoy, Anna Paquin, Jonathan Rhys Meyers, Laurence Fishburne, Emayatzy Corinealdi