BELGESEL: PARALEL POLİS VE YARGININ DARBE GİRİŞİMİ: ‘17-25 ARALIK’

PARALEL POLİS VE YARGININ DARBE GİRİŞİMİ: ‘17-25 ARALIK’

“Paralel Polis ve Yargının Darbe Girişimi: 17-25 Aralık” belgeseli 17 Aralık Pazar günü saat 21.00’de Ülke TV’de…

Paralel yargı ve polisin darbe girişimi sonrasında yaşanan olayların perde arkasının anlatıldığı belgesel olayın yıl dönümünde Ülke TV’de tanıklar eşliğinde anlatılacak. 17-25 Aralık 2013 Yılında Türkiye, savcıların hukuktan değil karanlık odaklardan talimat almasıyla tanıştı. Gezi Olayları sırasında halkı sokağa dökerek yapmak istediklerine ulaşamayan paralel yapı ve dış odaklar, 17-25 Aralık’ta paralel polis ve yargıyı devreye soktular.

Bu darbe girişiminin 15 Temmuz’un habercisi olduğundan kimsenin haberi yoktu. Dönemin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan’ın milletin iradesini korumak konusundaki kararlı tutumu ve devletin bin yıllık refleksleri Türkiye’nin bu darbe girişimini atlatmasını sağladı.

17-25 Aralık sürecine tanıklık eden Mahir Ünal, Hayati Yazıcı, Mustafa Şentop, Reşat Petek, Bülent Turan, Markar Esayan, Hasan Öztürk, Prof. Dr. Ebubekir Sofuoğlu, Av. Cüneyt Toraman, Turgay Güler, Nabi Avcı, Şeref Oğuz, Prof. Dr. Yaşar Hacısalihoğlu, Ferhat Ünlü ve İhsan Aktaş gibi isimler 17/25 Aralık darbe girişiminin perde arkasını anlattı.

Paralel Polis ve Yargının Darbe Girişimi: 17 -25 Aralık belgeseli 17 Aralık Pazar günü saat 21.00’de Ülke TV’de.