BELGESEL ”KALBIN SESİ: MUSTAFA KUTLU’’

KELİMERLERİN İNCELİKLİ USTASI MUSTAFA KUTLU’NUN ‘KALBİN’İN SESİ’

Hayatı boyunca kalbinin sesini dinlemekten vazgeçmeyen, kalbin, kaderin ve ölümün haktan geldiğine inan Mustafa Kutlu’nun hikâyesi “Kalbin Sesi: Mustafa Kutlu Belgeseli” Ülke TV’de olacak.

Eski değerlere sımsıkıya bağlı, kelimelerin incelikli ustası yazar Mustafa Kutlu’nun hikâyesi Kalbin Sesi ile izleyiciyle buluşacak. İflah olmaz bir tren sevgisi, babasının işi dolayısıyla Anadolu kasabalarında geçen çocukluk yılları, toprağa meftun bir yürek Mustafa Kutlu’nun; hep kalbinin sesini dinleyerek yaşadığı hayatın anlatıldığı belgesel ‘Kalbin Sesi: Mustafa Kutlu’ Ülke TV ekranlarında… Mustafa Kutlu’nun edebiyata, hayata, insana, Anadolu’ya bakışını şekillendiren; doğduğu şehir Erzincan’dan başlayan, kitaplarına, dergi faaliyetlerine ve evliliğine dair uzanan hayatının öyküsü ‘Kalbin Sesi’nde… Çok uzun süredir televizyonlara röportaj vermeyen, yazdığı kitaplarla okurun kalbine dokunmasını bilen Mustafa Kutlu, hayatının anlatıldığı belgeseli ise gözüne, çekim açısına güvendiği Mehmet Yıldız’ın çekmesini istedi. Ayrıca bazı eserlerinin filme dönüşmesi ile başka bir alana da kapı açan Mustafa Kutlu’nun kitabından uyarlanan, başrollünde Kenan İmirzalıoğlu’nun yer aldığı Uzun Hikâye filmi bunun en başarılı örneklerinden… Uzun Hikâye filminde Mustafa Kutlu’nun, hayatında önemli yeri olan tren ve tren garlarının etkisine ortak olunacak.

Hayat benim için kitaplardan daha önemli diyen Mustafa Kutlu’nun arkadaşları; onun entelektüellerden çok halktan insanlarla konuşmayı seven mütevazi kişiliğinden ve herkesin baktığı ama göremediği detayları gören ince yapısından bahsedecek. Ayrıca Dostları Kutlu’yu anlatırken; Dergâh Dergisi için yaptıklarına ve vefa duygusuna verdiği öneme dikkat çekecek. İzleyenler Mustafa Kutlu’yu; İsmail Kara, Ezel Elverdi, Ali Ayçil gibi çocukluk ve gençlik arkadaşlarının gözünden daha yakından tanıyacak.

Hayatı boyunca kalbinin sesini dinlemekten vazgeçmeyen, kalbin, kaderin ve ölümün haktan geldiğine inan Mustafa Kutlu’nun hikâyesi, “Kalbin Sesi: Mustafa Kutlu Belgeseli” Ülke TV ekranlarında…