BELGESEL: ‘HAREM-İ ŞERİF KIRMIZI ÇİZGİMİZDİR’

Harem-i Şerif Kırmızı Çizgimizdir Belgeseli İzle

“HAREM-İ ŞERİF KIRMIZI ÇİZGİMİZDİR”

‘Mahşerin Perdesi: Kudüs’ belgeselinin devamı niteliğinde olan ‘Harem-i Şerif Kırmızı Çizgimizdir’ belgeselinin yapımını, Yönetmen-Yapımcı Turgut Bosut üstlenirken, Kanal 7 Dış Haberler Müdürü Taha Dağlı sunum ve katkıları ile eşlik etti.

‘Harem-i Şerif Kırmızı Çizgimizdir’ belgeselinde, Miraç mucizesinin yaşandığı kutsal topraklar, Mekke ve Medine’den sonra kutsal kabul edilen üçüncü mekân Mescid-i Aksa’nın yaşadığı siyasi ve toplumsal olaylar anlatılıyor.

İsrail askerlerinin postallarıyla kirletmeye çalıştığı kutsal topraklarda yaşanan haklı mücadelenin işlendiği ‘Harem-i Şerif Kırmızı Çizgimizdir’ belgeselinde izleyiciyle buluştu. Son elli yıldır Mescid-i Aksa’yı yok etmeye çalışan İsrail’e karşı duruşunu ortaya koyan Türkiye’nin, Kudüs politikası ve desteğine dair bilgilere de yer verildi. ‘’Mescid-i Aksa Türkler için ne ifade ediyor? Türkiye için Kudüs neden kırmızı çizgidir?’’ sorularının yanıtları bu belgeselde ekrana geldi.

Kudüs’ün masum halkı bir gün kendi topraklarında özgür olacağına inanıyor ve bunun mücadelesini vermeye devam ediyor. Türkiye’nin bu mücadeleye olan desteği ve inancı ‘Harem-i Şerif Kırmızı Çizgimizdir’ belgeselinde…

Künye:
Proje tasarımını, Yapımcı- Yönetmen: Turgut E. Bosut
Hazırlayan-Sunan: Taha Dağlı
Kurgu Yönetmeni: Tamer Gürel
Görüntü Yönetmeni: Hasan Paydaş
Grafik Tasarım: Halit Küçük
Müzik: Oğuz Sivri
Sanat Yönetmeni: Çeşminaz G. Kemankaşlı
Genel Yayın Yönetmeni: Hasan Öztürk
Proje Danışmanı: Mustafa Çelik