BELGESEL ”BİR HALK HAREKETİ: AK PARTİ”

AK Parti Belgeseli 1.Bölüm İzle

BİR HALK HAREKETİ: AK PARTİ

14 Ağustos 2001’de kurulan ve o tarihten beri girdiği tüm seçimleri büyük farklarla kazanmayı başaran bir partinin mücadelesi, istikrarı  ve bilinmeyenlerinin anlatıldığı ‘Bir Halk Hareketi: AK Parti’ Belgeseli Ülke TV ekranlarında…

Recep Tayyip Erdoğan ve dava arkadaşlarının bin bir zorlukla kurdukları AK Parti’nin, 2001’den 2018’e kadar geçirdiği zorlu sürecin ve istikrara doğru atılan adımların anlatıldığı Bir Halk Hareketi: AK Parti Belgeseli Ülke TV’de… Halkın inancıyla kurulan, gücünü milletten alan, yaşanan onca badireye rağmen güçlü Türkiye için emin adımlarla yoluna devam eden Adalet ve Kalkınma Partisi’nin (AK Parti) 17 yıllık azim, mücadele ve başarı hikayesi ‘Bir Halk Hareketi: AK Parti’ belgeselinde yer alacak. Kurucusu için ‘muhtar bile olamaz’ denilen AK Parti’nin mücadelesi aynı zamanda Recep Tayyip Erdoğan’ın siyasi yaşamıyla da paralel gitti.  AK Parti Genel Başkanı Erdoğan’ın milletvekili seçtirilmemesiyle başlayan süreçte partiyi kapatma davasına kadar birçok zorluğu aşan AK Parti 17 yıldır girdiği bütün seçimlerde halkın desteğini kazandı.

Bir Halk Hareketi: AK Parti Belgeseli’nde izleyiciler ‘’AK Partili yıllar nasıl başladı? AK Parti girdiği her seçimde oylarını nasıl arttırmayı başardı? Vesayetle, çetelerle, ihanetle nasıl mücadele etti? AK Parti ve Recep Tayyip Erdoğan 15 Temmuz hain darbe girişimi ile nasıl mücadele etti? ’’ sorularının cevaplarını bulacak.

Halkın gücünü arkasına alan bir lider Recep Tayyip Erdoğan ve dava arkadaşlarının 17 yıllık serüveni Ülke TV ekranlarında izleyiciyle buluşacak. Kaos, çözümsüzlük ve istikrarsızlık içinde geçen yıllara karşı, yeni Türkiye’nin temellerini atan AK Parti’nin kuruluşunu anlatan altı bölümlük belgeselde alanında uzman birçok gazeteci, akademisyen ve siyasetçi de AK Parti’nin çıkış noktası ve geldiği boyuta dair görüşlerini bildirecek.

Akademisyenler, gazeteciler ve tanıklarının ağzından Bir Halk Hareketi: AK Parti Belgeseli 6 Bölüm halinde Ülke TV ekranlarında…