17-25 ARALIK FETÖ’NÜN EMNİYET VE YARGI DARBESİ

ÜLKE TV’DEN 17-25 ARALIK BELGESELİ

Ülke TV, Fetullahçı Terör Örgütü’nün gerçek yüzünü ilk kez gösterdiği 17-25 Aralık sürecini, döneme yakından tanıklık eden isimlerin anlatımları ile 17-25 Aralık Emniyet ve Yargı Darbesi adlı belgeselde ekranlara taşıyor. Köşe yazarları, akademisyen ve aydınlar dönemin başbakanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kararlılığı sayesinde atlatılan büyük tehlikeyi bu belgeselde değerlendiriyor.

Yolsuzluk ve rüşvet operasyonu algısı oluşturularak hazırlanan ve dönemin başbakanına kadar uzanan gözaltı listelerinden muhalefet partilerinin meclis grup toplantılarında dinlettikleri tapelerin arka planına, ayakkabı kutularıyla yapılan algı operasyonu… Başbakan Binali Yıldırım’ın “FETÖ ile mücadelenin miladı” olarak tanımladığı 17 Aralık sürecinde yaşananların fotoğrafı, 17-25 Aralık FETÖ’nün Emniyet ve Yargı Darbesi belgeseliyle, çekiliyor.

Ülke TV Sorumlu Haber Müdürü Ayhan Yağızer ve Ülke TV Haber Editörü Şahin Karakaya’nın hazırladığı 17-25 Aralık FETÖ’nün Emniyet ve Yargı Darbesi belgeseli, Gezi Parkı Eylemlerinde amacına ulaşamayan Fetullahçı Terör Örgütü’nün emniyet ve yargıdaki elemanlarını kullanarak dönemin hükümetine karşı kalkıştıkları darbe girişimini tüm yönleriyle anlatılıyor.

Ülke TV Genel Yayın Yönetmeni Hasan Öztürk, Gazeteciler Turgay Güler ve Nuh Albayrak başta olmak üzere süreci yakından takip eden pek çok isim 17-25 Aralık sürecinin iç ve dış bağlantılarını değerlendiriyor. Belgeselde ayrıca, “17-25 Aralık sürecinde savcılar üzerinden hükumete nasıl bir operasyon yapıldı? Hukuka aykırı dinlemelere nasıl göz yumuldu? Seçilmiş hükumetin hangi asılsız suçlamalara maruz kaldı?” sorularına da yanıt aranıyor.

17-25 Aralık FETÖ’nün Emniyet ve Yargı Darbesi sürecin yıldönümünde, 17 Aralık Cumartesi akşamı saat 23:00’te Ülke TV ekranlarında.

Künye
Hazırlayan: Ülke TV Sorumlu Haber Müdürü Ayhan Yağızer, Ülke TV Haber Editörü Şahin Karakaya
Katılımcılar: Ülke TV Genel Yayın Yönetmeni Hasan Öztürk, Güneş Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Turgay Güler, Star Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Nuh Albayrak, Star Gazetesi Köşe Yazarı Ahmet Kekeç, Yeni Şafak Gazetesi Köşe Yazarı Salih Tuna, İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yaşar Hacısalihoğlu, Avukatlar Cüneyt Toraman ve Rıza Saka
Kurgu: Emre Kaymak
Kamera: Murat Arabul