SEYYAHIN GİZEMLİ DEFTERİ

Her Cuma 21:15

03 Aralık 2021, Cuma

GAZİANTEP SANAT MERKEZİ

Yazar Sultan Polat, Seyyahın Gizemli Defteri ile ekran başındakileri tarihin tozlu sayfalarında gizemli bir keşfe çıkarıyor. Sultan Polat bu hafta Gaziantep’te bulunan Gaziantep Sanat Merkezi’nden ekrana gelecek.

Seyyahın Gizemli Defteri, Anadolu’nun kadim sırlarının perdesini Ülke TV ekranlarında aralıyor. Sultan Polat bu hafta Gaziantep’te bulunan ve eski adliye binasının restore edilmesi sonucunda hizmete açılan Gaziantep Sanat Merkezi’nde tarihi yolculuğuna devam edecek. Programda ilk olarak sanat merkezini gezen Seyyahın Gizemli Defteri ekibi, Gazi Kültür AŞ. Genel Müdürü Prof. Dr. Halil İbrahim Yakar’dan sanat merkezinin açılışı ve içinde bulundurduğu materyaller hakkında bilgi alacak.

Programda ayrıca altı yüz bin yıllık Dülük Antik Kenti’ni gezen Sultan Polat, kentin prehistorik dönemde önemli bir yaşam alanı olarak kullanıldığını ve arkeolojik çalışmaların günümüzde de devam ettiğini anlatacak.

Taşla, toprakla bir olup efsanelerin perdesini aralamak için Seyyahın Gizemli Defteri, Yazar Sultan Polat’ın sunumuyla her Cuma saat 21.15’de ÜLKE TV’de.

xxx
SEYYAHIN GİZEMLİ DEFTERİ AÇILIYOR

Yazar Sultan Polat, Seyyahın Gizemli Defteri ile ekran başındakileri tarihin tozlu sayfalarında gizemli bir keşfe çıkarıyor.

Seyyahın Gizemli Defteri, Anadolu’nun kadim sırlarının perdesini Ülke TV ekranlarında aralıyor. Seyirciyi zamanda ve mekanda gizemli bir yolculuğa çıkaran Seyyahın Gizemli Defteri, geçmişin gizemli yüzünü gün ışığına çıkarıyor. Anadolu’nun bütün zamanlarını eski dünyanın seyyahlarından okumak ve Seyyahın Gizemli Defteri’ni birlikte yazmak isteyenler Ülke TV ekranlarında buluşuyor.

Taşla, toprakla bir olup efsanelerin perdesini aralamak için Seyyahın Gizemli Defteri, Yazar Sultan Polat’ın sunumuyla her Cuma saat 21:15’de ÜLKE TV’de.