TÜRK SİNEMASI “BOZKIR KUŞLARA BAK KUŞLARA”

4 Temmuz Cumartesi 20:00

73 ÖDÜLLÜ DRAMATİK BİR FİLM “‘BOZKIR’ KUŞLARA BAK KUŞLARA”

Konya’nın Bozkır ilçesinde yaşayan birbirine zıt iki karakter olan Abdullah ile Çolak Ziya’nın dramatik hikayesinin anlatıldığı “Bozkır: Kuşlara Bak Kuşlara” filmi 4 Temmuz Cumartesi günü saat 20:00’de Ülke TV’de.

Konya’nın Bozkır ilçesinde yaşayan silah çerçiliğiyle hayatlarını kazanan Abdullah ile Çolak Ziya için mertlik, namus ve şeref her şeyden önce gelir. Abdullah, arkadaşı Çolak Ziya ile zıt karakterlerde olsa da arkadaşlıkları ve ortaklıkları uzun yıllara dayanır. Abdullah, sıkı çalışan ve sevdiği kız Emine ile gelecek hayalleri olan biridir. Çolak Ziya ise, günlük yaşar, evlenerek yuva kurma gibi bir derdi olmadan yaşayan bir insandır. Bir gün Abdullah ile Çolak Ziya’nın yolları Abdullah’ın asker arkadaşı Testici Bekir’in evine düşer. Testici Bekir, evde değildir. Eşi, Süheyla gelen misafirlere ayran ikram eder. Bir anlık boşluğu fırsat bilen Çolak Ziya, Süheyla’ya tacizde bulunur. Abdullah’ın yetişmesiyle Çolak Ziya kaçar. Abdullah kovalar. Bozkır’ın ıssız tepelerinde Abdullah, Çolak Ziya’yı yaptığı namussuzluktan ötürü tek kurşunla öldürür.

Ödüllü yönetmen Mehmet Tanrısever’in yönettiği, dünya festivallerinden 73 ödül alan ve dramatik hikayesiyle izleyenleri derinden etkileyen “Bozkır: Kuşlara Bak Kuşlara” filmi 4 Temmuz Cumartesi günü saat 20:00’de Ülke TV’de.

Künye

Oyuncular: Soydan Soydaş, Tarık Tanrısever, Yaşar Alptekin, Süleyman Kabaali, Ayçin Tuyuni, Yaşar Alptekin, Engin Yüksel
Yönetmen: Mehmet Tanrısever
Senaryo: Mehmet Tanrısever