SEYYAHIN GİZEMLİ DEFTERİ

Her Cuma 21:30

24 Eylül 2021, Cuma

İSTANBUL’UN GİZEMLİ YERALTI YAPILARI

Yazar Sultan Polat, Seyyahın Gizemli Defteri ile ekran başındakileri tarihin tozlu sayfalarında gizemli bir keşfe çıkarıyor. Sultan Polat bu hafta İstanbul’un yeraltı yapılarını Ülke TV ekranlarına taşıyacak.

Seyyahın Gizemli Defteri, Anadolu’nun kadim sırlarının perdesini Ülke TV ekranlarında aralıyor. Yazar Sultan Polat bu hafta çağlar boyunca farklı uygarlık ve kültürlere ev sahipliği yapmış İstanbul’un yeraltı yapılarını izleyicilere aktaracak. İlk olarak bir Araştırmacı-Tarihçi ile görüşen Polat, Binbirdirek Sarnıcı’nın tarihi hakkında bilgi aldı.

Programda ayrıca I. Konstantin tarafından yaptırılan, Büyük Saray’ın bir uzantısı olarak kabul edilen Magnaura Sarayı’nın keşfedilme hikâyesini dinleyen Seyyahın Gizemli Defteri ekibi, saraydan etkileyici görüntüler derledi.

Taşla, toprakla bir olup efsanelerin perdesini aralamak için Seyyahın Gizemli Defteri, Yazar Sultan Polat’ın sunumuyla her Cuma saat 21:30’da ÜLKE TV’de.

xxx
SEYYAHIN GİZEMLİ DEFTERİ AÇILIYOR

Yazar Sultan Polat, Seyyahın Gizemli Defteri ile ekran başındakileri tarihin tozlu sayfalarında gizemli bir keşfe çıkarıyor.

Seyyahın Gizemli Defteri, Anadolu’nun kadim sırlarının perdesini Ülke TV ekranlarında aralıyor. Seyirciyi zamanda ve mekanda gizemli bir yolculuğa çıkaran Seyyahın Gizemli Defteri, geçmişin gizemli yüzünü gün ışığına çıkarıyor. Anadolu’nun bütün zamanlarını eski dünyanın seyyahlarından okumak ve Seyyahın Gizemli Defteri’ni birlikte yazmak isteyenler Ülke TV ekranlarında buluşuyor.

Taşla, toprakla bir olup efsanelerin perdesini aralamak için Seyyahın Gizemli Defteri, Yazar Sultan Polat’ın sunumuyla her Cuma saat 21:30’da ÜLKE TV’de.