ŞEHR-İ MUHARREM

08 Ağustos 2022 Pazartesi - 15:00

08 Ağustos 2022, Pazartesi

HAK İLE BATILIN MÜCADELESİ ŞEHR-İ MUHARREM İLE ÜLKE TV’DE

Ülke TV ekranlarında ilahi bereket ve feyzin bollaştığı, Hicri takvimin başlangıcı olan Muharrem ayına özel bir program izleyicisiyle buluşacak. Araştırmacı-yazar Ahmet Turgut’un sunumuyla ekrana gelecek olan Şehr-i Muharrem’de Muharrem ayının faziletleri ve Kerbela olayının detayları izleyiciye aktarılacak.
Müslümanların öncüsü Hz. Muhammed’in Mekke’den Medine’ye hicret etmesiyle başlayan Hicri yılın ilk ayı Muharrem ayının önemi ve bu ayda yaşanan Kerbela olayı ‘Şehr-i Muharrem’ ile Ülke TV’de ekrana gelecek. Araştırmacı-yazar Ahmet Turgut’un sunacağı programda İslam tarihinin tozlu sayfaları karıştırılacak. ‘ Aşura günü neler yaşandı? Üzerinden asırlar geçen Kerbela olayı ne kadar biliniyor? Hz. Muhammed, Muharrem ayını nasıl değerlendirirdi?’ gibi soruların yanıt bulacağı programda Kerbela olayının tüm detayları ele alınacak. Muaviye’nin ölümünden sonra ondan kalan makama söz verildiği gibi Hz. Hüseyin yerine Muaviye’nin oğlu Yezid geçmesiyle başlayan ve Hz. Hüseyin ile ordusunun Kerbela’da şehit edilmesiyle tüm Müslümanları yasa boğan zulüm Şehr-i Muharrem’de anlatılacak. Hak ve batılın mücadelesi, zalim ile alimin savaşı Şehr-i Muharrem ile izleyicilere aktarılacak.

İslam tarihinin en sarsıcı olaylarından olan Kerbela olayının anlatıldığı Şehr-i Muharrem 8,9 ve 10 Ağustos’ta saat 15:00’te Ülke TV’deki yerini alacak.