KONUŞACAKLARIMIZ VAR

CUMARTESİ - 22.30

16 Şubat 2019, Cumartesi

CEZERİ KİMDİR?

Orhan Karaağaç’ın hazırlayıp sunduğu tasavvuftan mitolojiye, tarihten sanata kadar birbirinden farklı konu başlıklarının değerlendirildiği Konuşacaklarımız Var’a bu hafta Doç. Dr. Erkan Göksu, Cezeri Müzesi Küratörü Mehmet Ali Çalışkan, Bilim Tarihi Araştırmacısı Alper Coplugil konuk olacak.

Üzerinde çok fazla düşünülmeyen, konuşulmayan konuları Orhan Karaağaç, alanında uzman isimlerle birlikte ‘Konuşacaklarımız Var’ diyerek masaya yatırıyor. İlim ve bilim insanı El Cezeri’nin hayatının konuşulacağı programda; Doç. Dr. Erkan Göksu, Cezeri Müzesi Küratörü Mehmet Ali Çalışkan, Bilim Tarihi Araştırmacısı Alper Coplugil ağırlanacak.

Programda ayrıca ‘’Cezeri kimdir ve nasıl bir ortamda yetişti? Saraylar ve sultanlar ile nasıl bir ilişkisi vardı? Cezeri hangi eserleri ile tanındı? Da Vinci Cezeri’den ne kadar etkilendi? Eserlerini yaparken matematikten ne kadar faydalandı?  Cezeri’nin yaptığı eserler günümüz teknolojisine ışık tuttu mu?’’ gibi merak edilen sorulara yanıt aranacak.

Tasavvuftan edebiyata, tarihten mitolojik hadiselere kadar farklı konu başlıkları Cumartesi 23.30’da ‘Konuşacaklarımız Var’ ile Ülke TV’de…

***

DİNLER TARİHİNDEN MİTOLOJİYE HER ŞEY KONUŞACAKLARIMIZ VAR’DA

Orhan Karaağaç’ın hazırlayıp sunduğu tasavvuf, medeniyetler, mitoloji ve dinler tarihi üzerine her hafta başka bir konunun değerlendirildiği ‘Konuşacaklarımız Var’ Ülke TV ekranlarındaki yerini alıyor.

Üzerinde çok fazla düşünülmeyen, konuşulmayan konuları Orhan Karaağaç, birbirinden değerli konukları ile birlikte ‘Konuşacaklarımız Var’ diyerek masaya yatırıyor. Tarihin tozlu sayfalarını karıştıran Karaağaç, bilinen tarihin aksine konuşulmayan tarihi olay ve konuları tüm yönleri ile ele alıyor.

Orhan Karaağaç izleyicileri dinler tarihi, efsaneler konusunda bilgilendirirken, tarihi mekânlara dair daha önceden anlatılmayan hikayeleri alanında uzman isimlere soruyor.

Tasavvuftan edebiyata, tarihten mitolojik hadiselere kadar farklı konu başlıkları her Cumartesi‘Konuşacaklarımız Var’ ile Ülke TV’de…