TARİHTE YÜRÜYEN ADAM

Yeni Bölüm Cumartesi 21:00 - (Tekrarı Pazar-19:00)

Video Galerisi ______________________________________________________________________________

20 Ocak 2017 Cumartesi
FATİH’İN TARİHİ SOKAKLARI VE YAPILARITarihi sevdiren program ‘Tarihte Yürüyen Adam’ bu hafta İstanbul’un en eski semtlerinden Fatih’in tarihi sokaklarını ve Firuz Ağa Camii’nin hikâyesini ekrana getirecek.

Şehir şehir dolaşıp, birçok uygarlığa, topluma tanıklık eden tarihi yapıları keşfe çıkaran Tarihçi Yazar Dr. Ahmet Anapalı, İstanbul sokaklarında iz sürüyor. Fatih Atatürk Bulvarı’ndan gezisine başlayan Anapalı, Firuz Ağa Camii’nin tarihini ve yıkılma nedenini izleyicilerle paylaşacak.

Programda ayrıca Ahmet Anapalı, geçmişten günümüze kadar varlığını koruyan çeşmelerin İstanbullar için önemini anlatılırken; İbrahim Paşa Hamamı, Gürcü Mehmet Paşa Çeşmesi ve Gazi Ahmet Muhtar Paşa Konağı’nın tarihi ve mimari özelliklerini ekrana taşıyacak.

Tarihçi -Yazar Ahmet Anapalı’nın hazırlayıp sunduğu “Tarihte Yürüyen Adam” her Cumartesi 21.00’da Ülke TV’de.

***

TARİHTE YÜRÜYEN ADAM
Tarihi sevdiren ve merak uyandıran program Tarihte Yürüyen Adam geçmişten günümüze kadar ayakta kalmayı başaran tarihi yapıları ve hikâyelerini izleyicilerle buluşturuyor.  Tarihçi Yazar Ahmet Anapalı’nın sunumuyla Ülke TV’de Tarihte Yürüyen Adam… Mekanların tarihçesi, gündelik hayatta sıkça kullanılan deyişlerin kökeni ve tarihe farklı bir bakış Ülke TV’de… Tarihte Yürüyen Adam, insanlar için anlamsız gelen taşı, toprağı en anlamlı hale getiriyor.

Medeniyetler beşiği, dünyanın incisi İstanbul… Fethedenin Hz. Muhammed’in sözüyle şereflendirildiği şehir. Her gün önünden geçtiğimiz çeşmenin, caminin, hanın-hamamın, büyük küçük her yapının yerinde daha önce hangi yapılar ve medeniyetler vardı? Oralarda neler yaşanmıştı?

“Dünü bilmeyen bugünü anlayamaz; bugünü anlamayan yarını göremez, yarını inşâ edemez; hattâ dünden gelen hamlelerin nedenlerini bile düşünemez.” diyen Abdulbaki Gölpınarlı’nın sözünden ilhamla ‘Tarihte Yürüyen Adam’ dünü anlatacak, bugünü gösterecek ve yarının rotası için ışık tutacak.

Tarihçi-Yazar Ahmet Anapalı’nın sunduğu “Tarihte Yürüyen Adam” Cumartesi 21.00’da Ülke Tv’de…

Tarihte Yürüyen Adam programının tüm bölümlerini izle7.com’da izleyebilirsiniz.