TARİHTE YÜRÜYEN ADAM

PAZAR - 19:00
25 Haziran 2017 Pazar
 Tarihe ilgi duyanların merakla beklediği ‘Tarihte Yürüyen Adam’ bu hafta bayram neşenize neşe katacak bir bölümle ekrana gelecek. Ahmet Anapalı, İstanbul’un maneviyatı en yüksek semtlerinden biri olan Eyüp’ü tanıtacak.

‘’İstanbul keşfedilmeye değer bir şehirdir.’’ diyen Tarihçi Yazar Ahmet Anapalı, bu hafta Eyüp’teki eski ahşap evleri, külliyeleri ve medreseleri ile günümüze kadar gelen tarihi yapıları izleyiciler için gezecek.

Anapalı ayrıca programda İçerisinde yardıma muhtaçların doyurulduğu Mihrişah Valide Sultan İmarethane’si, Eyüp Sultan Külliyesi’ndeki kuşlar için yapılmış küçük sebilleri ve Cafer Paşa Medresesi’ni köşe bucak tanıtacak.

“Dünü bilmeyen bugünü anlayamaz; bugünü anlamayan yarını göremez, yarını inşa edemez; hatta dünden gelen hamlelerin nedenlerini bile düşünemez.” diyen Abdulbaki Gölpınarlı’nın sözünden ilhamla ‘Tarihte Yürüyen Adam’ dünü anlatacak, bugünü gösterecek ve yarının rotası için ışık tutacak.Tarihçi Yazar Ahmet Anapalı’nın hazırlayıp sunduğu “Tarihte Yürüyen Adam” Ülke TV’de…

 ***
Tarihçi Yazar Ahmet Anapalı’nın sunumuyla Ülke TV’de Tarihte Yürüyen Adam… Mekanların tarihçesi, gündelik hayatta sıkça kullanılan deyişlerin kökeni ve tarihe farklı bir bakış Ülke TV’de…

Tarihte Yürüyen Adam, insanlar için anlamsız gelen taşı, toprağı en anlamlı hale getiriyor.

Medeniyetler beşiği, dünyanın incisi İstanbul… Fethedenin Hz. Muhammed’in sözüyle şereflendirildiği şehir. Her gün önünden geçtiğimiz çeşmenin, caminin, hanın-hamamın, büyük küçük her yapının yerinde daha önce hangi yapılar ve medeniyetler vardı? Oralarda neler yaşanmıştı?

“Dünü bilmeyen bugünü anlayamaz; bugünü anlamayan yarını göremez, yarını inşâ edemez; hattâ dünden gelen hamlelerin nedenlerini bile düşünemez.” diyen Abdulbaki Gölpınarlı’nın sözünden ilhamla ‘Tarihte Yürüyen Adam’ dünü anlatacak, bugünü gösterecek ve yarının rotası için ışık tutacak.
Tarihçi-Yazar Ahmet Anapalı’nın sunduğu “Tarihte Yürüyen Adam” pazar günü 19:00’da Ülke Tv’de…