BELGESEL: ‘HAREM-İ ŞERİF KIRMIZI ÇİZGİMİZDİR’

Yakında...


“HAREM-İ ŞERİF KIRMIZI ÇİZGİMİZDİR”

‘Mahşerin Perdesi: Kudüs’ belgeselinin devamı niteliğinde olan ‘Harem-i şerif Kırmızı Çizgimizdir’ belgeseli yakında Ülke TV ekranlarında… Belgeselin yapımını, Yönetmen-Yapımcı Turgut Bosut üstlenirken, Kanal 7 Dış Haberler Müdürü Taha Dağlı sunum ve katkıları ile eşlik edecek.

Miraç mucizesinin yaşandığı kutsal topraklar, Mekke ve Medine’den sonra kutsal kabul edilen üçüncü mekân Mescid-i Aksa’nın yaşadığı siyasi ve toplumsal olayların anlatıldığı ‘‘Harem-i Şerif Kırmızı Çizgimizdir’ belgeseli çok yakında Ülke TV’de…

İsrail askerlerinin postallarıyla kirletmeye çalıştığı kutsal topraklarda yaşanan haklı mücadelenin işlendiği ‘Harem-i Şerif Kırmızı Çizgimizdir’ belgeseli izleyiciyle buluşacak. Son elli yıldır Mescid-i Aksa’yı yok etmeye çalışan İsrail’e karşı duruşunu ortaya koyan Türkiye’nin, Kudüs politikası ve desteğine dair bilgilere de yer verilecek. ‘’Mescid-i Aksa Türkler için ne ifade ediyor? Türkiye için Kudüs neden kırmızı çizgidir?’’ sorularına cevap aranacak.

Kudüs’ün masum halkı bir gün kendi topraklarında özgür olacağına inanıyor ve bunun mücadelesini vermeye devam ediyor. Türkiye’nin bu mücadeleye olan desteği ve inancı ‘Harem-i Şerif Kırmızı Çizgimizdir’ belgeseli ile Ülke TV’de.

Künye:

Proje tasarımını, Yapımcı- Yönetmen: Turgut E. Bosut

Hazırlayan-Sunan: Taha Dağlı

Kurgu Yönetmeni: Tamer Gürel

Görüntü Yönetmeni: Hasan Paydaş

Grafik Tasarım: Halit Küçük

Müzik: Oğuz Sivri

Sanat Yönetmeni: Çeşminaz G. Kemankaşlı

Genel Yayın Yönetmeni: Hasan Öztürk

Proje Danışmanı: Mustafa Çelik