TÜRKİYE ATLASI

Cumartesi - 23:45

24 Şubat 2017, Cumartesi

CRISTINE’NIN RABİA OLMA HİKÂYESİ

Tarihten edebiyata, sinemadan siyasete kadar çok farklı konuların, birbirinden değerli konuklarla istişare edildiği ‘Türkiye Atlası’nın bu haftaki konuğu New York’ta ünlü bir dansçıyken, Müslüman olup Türkiye’ye yerleşen Rabia Christine Brodbeck olacak.

Her hafta farklı bir konu üzerine hoş bir sohbete ev sahipliği yapan Furkan Çalışkan bu hafta Rabia Brodbeck’i ağırlayacak. Rabia Christine, New York’tan İstanbul’a uzanan bir ruh macerasını ve Christine iken Rabia olmanın hikâyesini anlatacak.

Ayrıca Rabia Christine Brodbeck canlı yayında tasavvuf konusunda yazdığı kitaplardan ve İslam’da bulduğu huzurdan bahsedecek.

Kültür ve edebiyat yansımaları, sanatın iyileştiren yanları ve daha fazlası Cumartesi günü saat 23.45’te Türkiye Atlası’nda…

***

TÜRKİYE’NİN GERÇEK RUHU TÜRKİYE ATLASI’NDA

Kelimelerle arasının iyi olduğunu genç yaşta yazdığı şiirlerle kanıtlayan Şair Furkan Çalışkan’ın hazırlayıp sunduğu ’Türkiye Atlası’ dopdolu içeriği ile Ülke TV ekranlarında… Tarihten edebiyata, sinemadan siyasete kadar çok farklı konuların, birbirinden değerli konuklarla istişare edildiği ‘Türkiye Atlası’ hafta sonlarına keyif katıyor.

Türkiye insanın ruhunu, bulunduğu coğrafyadan yola çıkarak arayan, sorgulayan ve tartışan program ‘Türkiye Atlası’ Ülke TV’de… Furkan Çalışkan ‘’Türkiye neresidir?’’ diye soruyor ve konukları ile birlikte bu sorunun cevabını arıyor. Günümüz şairlerinden Furkan Çalışkan; tarihten edebiyata, müzikten sinemaya, siyasetten sanata kadar geniş bir yelpazede ağırladığı konuklarıyla ülkenin ruhunu bulmaya çalışıyor. Doğu ve batının sentezi olarak kabul edilen Türkiye’nin ruhunda taşıdığı izler ile yol haritası oluşturuluyor.

Kültür, edebiyat yansımaları, sanatın iyileştiren yanları ve daha fazlası her Cumartesi saat 23.45’de Türkiye Atlası’nda…

Türkiye Atlası programının tüm bölümlerini izle7.com’da izleyebilirsiniz…