SIRADIŞI TARİH

ÇARŞAMBA - 22.00

 

 

ABD’NİN DIŞ POLİTİKASI DEĞİŞİYOR MU?

Turgay Güler’in sunumu ve Tarihçi Prof. Dr. Mehmet Çelik’in yorumları ile Ülke TV ekranlarına gelen Sıradışı Tarih, gerçek tarihe ışık tutmaya devam ediyor. Programda bu hafta Amerika’da seçimi kazanan Donald Trump’ın dış politika söylemleri masaya yatırılacak.

Ekranların en sıra dışı tarih programı Sıradışı Tarih, tarihin tozlu sayfaları karıştırmaya devam ediyor. Gazeteci Turgay Güler’in gündem analizleri ve Prof. Dr. Mehmet Çelik’in yorumlarının yer aldığı Sıradışı Tarih’te bu hafta Donald Trump’ın başkanlığı ile yıllar sonra iktidara gelen Cumhuriyetçilerin ABD’nin dış politikasının nasıl şekillendireceği konuşulacak. Programda, “Amerika, Musul operasyonundan geri adım atarak farklı bir Ortadoğu politikası izler mi? Cumhuriyetçi bir aday olan Trump, Demokratlardan kalan yol haritasını değiştirir mi? Trump, Amerika ve Türkiye arasındaki stratejik ortaklığa nasıl bakıyor?” sorularına yanıt aranacak.

Sıradışı Tarih her Çarşamba saat 22.00’de Ülke TV ekranlarında.


Turgay Güler’in yönettiği ve Prof. Dr. Mehmet Çelik’in yorumcu olarak katıldığı Sıradışı Tarih   tarihin tozlu sayfalarını karıştıracak ve bilinen tarihin ardındaki bilinmeyenleri ortaya koyacak.

Yakın dönem Türkiye tarihinde yaşanan önemli olayların ve perde arkasının konuşulduğu Sıradışı Tarih, farklı sorular, başka yorumlar ve gerçek açılımlar ile geçmişe ayna tutmaya devam ediyor.

Tecrübeli Gazeteci Turgay Güler’in sunumu ve Tarihçi Prof. Dr. Mehmet Çelik’in derin tarih bilgisiyle Ülke TV ekranlarına gelen Sıradışı Tarih, gündemdeki olaylarla geçmiş arasında bağlantılar kurarak tarihin üzerinde hiç durulmamış ve az bilinen birbirinden ilginç konularını sıra dışı bir formatta gündeme getirip tartışıyor.

Turgay Güler’in farklı üslubu ve Mehmet Çelik’in yorumlarıyla Sıradışı Tarih her Çarşamba saat 22.00’de canlı yayınla Ülke TV’de.