SIRADIŞI TARİH

ÇARŞAMBA - 22.00

 

MUSUL OPERASYONU, SIRADIŞI TARİH’TE KONUŞULACAK

Turgay Güler’in sunumu ve Tarihçi Prof. Dr. Mehmet Çelik’in yorumları ile Ülke TV ekranlarına gelen Sıradışı Tarih, gerçek tarihe ışık tutmaya devam ediyor. Programda bu hafta Musul Operasyonu konuşulacak.

Ekranların en sıra dışı tarih programı Sıradışı Tarih, tarihin tozlu sayfaları karıştırmaya devam ediyor. Gazeteci Turgay Güler’in gündem analizleri ve Prof. Dr. Mehmet Çelik’in yorumlarının yer aldığı programda bu hafta Musul’da gerçekleştirilen DAEŞ operasyonu masaya yatırılacak. Programda, “Musul’un DAEŞ unsurlarından temizlenmesinin Türkiye açısından önemi nedir? Arkasında batılı ülkelerin olduğu iddia edilen DAEŞ terör örgütüne karşı büyük çaplı bir operasyon gerçekleştirilmesini nasıl okunmalı? Irak Başbakanı Haydar El-İbadi bugüne kadar niçin DAEŞ ile mücadelede için kararlı bir adım atmadı?” sorularına yanıt aranacak.

Sıradışı Tarih her Çarşmaba saat 22.00’de canlı yayınla Ülke TV ekranlarında.

 


 

Turgay Güler’in yönettiği ve Prof. Dr. Mehmet Çelik’in yorumcu olarak katıldığı Sıradışı Tarih   tarihin tozlu sayfalarını karıştıracak ve bilinen tarihin ardındaki bilinmeyenleri ortaya koyacak.

Yakın dönem Türkiye tarihinde yaşanan önemli olayların ve perde arkasının konuşulduğu Sıradışı Tarih, farklı sorular, başka yorumlar ve gerçek açılımlar ile geçmişe ayna tutmaya devam ediyor.

Tecrübeli Gazeteci Turgay Güler’in sunumu ve Tarihçi Prof. Dr. Mehmet Çelik’in derin tarih bilgisiyle Ülke TV ekranlarına gelen Sıradışı Tarih, gündemdeki olaylarla geçmiş arasında bağlantılar kurarak tarihin üzerinde hiç durulmamış ve az bilinen birbirinden ilginç konularını sıra dışı bir formatta gündeme getirip tartışıyor.

Turgay Güler’in farklı üslubu ve Mehmet Çelik’in yorumlarıyla Sıradışı Tarih her Çarşamba saat 22.00’de canlı yayınla Ülke TV’de.