SIRADIŞI TARİH

SALI - 22.00

YENİ ANAYASA ÇALIŞMALARI HANGİ ÇEVRELERİ RAHATSIZ EDİYOR?

Turgay Güler’in sunumu ve Tarihçi Prof. Dr. Mehmet Çelik’in yorumları ile Ülke TV ekranlarına gelen Sıradışı Tarih, gerçek tarihe ışık tutmaya devam ediyor. Programda bu hafta cumhuriyetin ilanından günümüze kadar kabul edilen anayasalar ve yeni anayasa çalışması konuşulacak.

Ekranların en sıra dışı tarih programı Sıradışı Tarih, tarihin tozlu sayfaları karıştırmaya devam ediyor. Gazeteci Turgay Güler’in gündem analizleri ve Prof. Dr. Mehmet Çelik’in yorumlarının yer aldığı Sıradışı Tarih’te bu hafta Teşkilat-ı Esasiye’nin ilanından günümüze kadar ilan edilen anayasalar üzerinden yeni anayasa çalışmaları konuşulacak. Programda ayrıca, “Türkiye’nin yerli ve milli bir anayasa üzerinde çalışması hangi çevreleri rahatsız ediyor? Parlamenter sistem hangi noktalarda tıkanıyor? İleri demokrasiye geçiş iddiasındaki Türkiye’nin hala darbe dönemi anayasası ile yönetilmesi ne anlama geliyor?” sorularına da yanıt aranacak.

Turgay Güler’in çarpıcı analizleri ve Prof. Dr. Mehmet Çelik’in derin tarih bilgisini bir araya getiren Sıradışı Tarih her Salı saat 22.00’de Ülke TV ekranlarında.

******

SIRADIŞI TARİH

Turgay Güler’in yönettiği ve Prof. Dr. Mehmet Çelik’in yorumcu olarak katıldığı Sıradışı Tarih   tarihin tozlu sayfalarını karıştıracak ve bilinen tarihin ardındaki bilinmeyenleri ortaya koyacak.

Yakın dönem Türkiye tarihinde yaşanan önemli olayların ve perde arkasının konuşulduğu Sıradışı Tarih, farklı sorular, başka yorumlar ve gerçek açılımlar ile geçmişe ayna tutmaya devam ediyor.

Tecrübeli Gazeteci Turgay Güler’in sunumu ve Tarihçi Prof. Dr. Mehmet Çelik’in derin tarih bilgisiyle Ülke TV ekranlarına gelen Sıradışı Tarih, gündemdeki olaylarla geçmiş arasında bağlantılar kurarak tarihin üzerinde hiç durulmamış ve az bilinen birbirinden ilginç konularını sıra dışı bir formatta gündeme getirip tartışıyor.

Turgay Güler’in farklı üslubu ve Mehmet Çelik’in yorumlarıyla Sıradışı Tarih her Salı saat 22.00’de canlı yayınla Ülke TV’de.