SIRADIŞI

ÇARŞAMBA - 22:00

CUMHURBAŞKANLIĞI SİSTEMİ NELER GETİRİYOR?

Gazeteci Turgay Güler’in, kendine has üslubuyla hazırlayıp sunduğu Sıradışı’nda bu hafta Prof. Dr. Ebubekir Sofuoğlu ve Gazeteci Kayahan Uygur ile cumhurbaşkanlığı sistemi ve Trump sonrası ABD ile ilişkiler konuşulacak.

Ülke TV ekranlarının en uzun soluklu aktüel programı Sıradışı her hafta terörden siyasete, ekonomiden enerji stratejisine kadar dünyanın ve Türkiye’nin gündemini etkileyen önemli konu başlıklarını masaya yatırmaya devam ediyor. Prof. Dr. Ebubekir Sofuoğlu ve Gazeteci Kayahan Uygur’un konuk olacağı programda bu hafta cumhurbaşkanlığı sisteminin Türkiye’ye getirileri ve ABD’nin yeni başkanı Trump döneminde iki ülke arasındaki ilişkilerin nasıl şekilleneceği konuşulacak. Güler ve konukları, “Cumhurbaşkanlığı sistemi parlamenter sistemin hangi eksikliklerini tamamlayacak? Türkiye’deki muhalif kesim niçin yeni sistemin maddelerine mi yoksa doğrudan kendisine mi karşı duruyor? Donald Trump döneminde Amerika’nın Türkiye ve Ortadoğu politikaları nasıl şekillenecek?” sorularına yanıt aranacak.
Siyasi denklemlerden küresel güçlerin çıkar savaşlarına, enerji haritalarından bölgesel çekişmelere… Güne ve gündeme damgasını vuran her şey Sıradışı’nda.

Sıradışı her Çarşamba saat 22.00’de Ülke TV ekranlarında.

***

Gazeteci Turgay Güler’in kendine has, bildik üslubuyla sunduğu Türkiye’nin ilk ve tek sıra dışı haber aktüalite programı Sıradışı  gündemdeki sıcak konuları konuşup tartışmaya devam edecek.

“İlk şart; sıradanlığa kesinlikle ama kesinlikle yer vermemek, ikinci şart; dikkatlerden kaçanları, görülmeyenleri ya da gösterilmeyenleri ekrana taşımak.” diyen Turgay Güler’in sunumuyla ekranlara gelen Sıradışı yeni sezonda da doğruyu anlamak ve olayları farklı bakış açılarıyla değerlendirmek için konuklarıyla birlikte ‘Niçin?’ sorusuna yanıt arayacak. Ülke TV ekranlarına taşımaya devam ediyor.  Farklı sorular, başka yorumlar, gerçek açılımlar ve dahası Gazeteci Turgay Güler’in kendine has bildik üslubuyla hazırlayıp ekrana taşıdığı Sıradışı’nda.

Sıradışı her Çarşamba saat 22.00’de canlı yayınla Ülke TV ekranlarında.