KONUŞACAKLARIMIZ VAR

Cumartesi - 21:00

18 Şubat Cumartesi 

OSMANLI VELİAHTLARI DEDELERİNDEN KALAN MİRASLARI ALABİLİRLER Mİ?

Orhan Karaağaç’ın hazırlayıp sunduğu ‘Konuşacaklarımız Var’ üzerinde hiç durulmamış, birbirinden ilginç konuları, uzman konuklar eşliğinde değerlendirmeye devam ediyor. Programda bu hafta Prof. Dr. Ekrem Buğra Ekinci ve Dr. İbrahim Pazan ile saltanatın kaldırılmasından sonra yurttan ayrılan Osmanlı hanedanlık üyelerinin yaşamları konuşulacak.

Her hafta izleyenleri dinler tarihi, efsaneler, inanışlar, mistisizm ve sembollerin peşinden sürükleyici bir yolculuğa çıkaran Konuşacaklarımız Var bu hafta yine dopdolu içeriğiyle izleyici karşısına çıkıyor. Prof. Dr. Ekrem Buğra Ekinci ve Dr. İbrahim Pazan’ın konuk olacağı programda Osmanlı veliahtlarının akıbeti üzerine konuşulacak. Son günlerde Sultan 2. Abdulhamid’in torunu Nilhan Osmanoğlu’nun dedesinden kalan mülklerin talebi haberleri üzerine konuyla ilgili farklı cephelerden gelen yorumlar canlı yayında değerlendirilecek. Ekinci ve Pazan, Osmanlı devletinin dağılması ile birlikte yurt dışına çıkan veliahtların yaşam öyküleri, günümüzdeki durumlarının ne olduğunu canlı yayında anlatacak. Programda ayrıca, “Yurttan sürgün mü, yoksa kaçış mı? Gittikleri yerlerde neler yaşadılar? Dedelerinden kalan miraslar nelerdir, alabilirler mi?” sorularına da yanıt aranacak.

‘Konuşacaklarımız Var’ her Cumartesi saat 21:15’te canlı yayınla Ülke TV ekranlarında.

*****

KONUŞACAKLARIMIZ VAR

Sevilen Radyocu Orhan Karaağaç’ın hazırlayıp sunduğu ‘Konuşacaklarımız Var’ tarihin üzerinde hiç durulmamış birbirinden ilginç konuları farklı bir üslupla değerlendiriyor. Bilinen tarihin bilinmeyen yönlerinin alanında uzman konuklarla birlikte ele alındığı ‘Konuşacaklarımız Var’ dinler tarihi, efsaneler, inanışlar, mistisizm ve sembollerin peşinden sürükleyici bir yolculuğa çıkarıyor.

‘Konuşacaklarımız Var’ her Cumartesi günü saat 21:00’de Ülke TV ekranlarında.