KONUŞACAKLARIMIZ VAR

Cumartesi - 21:00

7 Ocak Cumartesi

SULTAN ALPARSLAN’IN EN BÜYÜK HEDEFİ NEYDİ?

Sevilen Radyocu Orhan Karaağaç’ın hazırlayıp sunduğu ‘Konuşacaklarımız Var’ üzerinde hiç durulmamış, birbirinden ilginç konuları, uzman konuklar eşliğinde değerlendirmeye devam ediyor. Programda bu hafta Selçuklu devleti ve doğum yıldönümünde Sultan Alparslan konuşulacak.

İzleyenleri dinler tarihi, efsaneler, inanışlar, mistisizm ve sembollerin peşinden sürükleyici bir yolculuğa çıkaran Konuşacaklarımız Var  dopdolu içeriğiyle izleyici karşısına çıkma. Programda bu hafta Osmanlı Devletinin öncüsü olan Selçuklu devleti ve Anadolu’nun kapısını Türklere açan Sultan Alparslan’ın hayatı üzerine bir sohbet gerçekleştirilecek.

Dün ve bugün arasındaki bağlantıları irdeleyen Orhan Kararağaç konukları Doç. Dr. Cihan Piyadeoğlu ve Tarihçi Yazar Ebubekir Subaşı ile birlikte, “Selçuklu devletinin temelleri nasıl atıldı? Sultan Alparslan’ın en büyük hedefi neydi? ‘Selçuklu kök, Osmanlı gövde, cumhuriyet dal’ sözü ile ne anlatılmak isteniyor?” sorularına yanıt arayacak.

‘Konuşacaklarımız Var’ her Cumartesi saat 21:15’te canlı yayınla Ülke TV ekranlarında.

****

KONUŞACAKLARIMIZ VAR

Sevilen Radyocu Orhan Karaağaç’ın hazırlayıp sunduğu ‘Konuşacaklarımız Var’ tarihin üzerinde hiç durulmamış birbirinden ilginç konuları farklı bir üslupla değerlendiriyor. Bilinen tarihin bilinmeyen yönlerinin alanında uzman konuklarla birlikte ele alındığı ‘Konuşacaklarımız Var’ dinler tarihi, efsaneler, inanışlar, mistisizm ve sembollerin peşinden sürükleyici bir yolculuğa çıkarıyor.

‘Konuşacaklarımız Var’ her Cumartesi günü saat 21:00’de Ülke TV ekranlarında.